Soru PERSONEL İZİN VE GÖREV DURUMU

Excel Vers. ve Dili
2010
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11-03-2020
İyi Günler, bir sayfamda Personel bilgilerim ve yanında İzinli olduğu tarih ile Görevli olduğu tarih aralığı var. (Örn. 23.03.2019 - 09.03.2019). Ben istiyorum ki bir buton, hücre yada userforma bir tarih yada tarih aralığı girdiğimde, o tarihti izinli yada görevli olmayan personeli sıralasın. (Örn. 10.04.2019 - 11.04.2019 yazdığımda bu iki gün görevli yada izinli olmayan personeli sıralasın yada 13.04.2019 yazdığımda o gün müsait olan personelleri sıralasın). Böyle bir şer mümkün mü acaba?
İlgili Dosya; https://www.dosyaupload.com/69f4

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Adsız.png
Örnek personel listem bu şekilde;

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Ekteki dosyayı inceler misiniz ?

Userform üzerinde listelemeye dayalı olarak çalışır . Her şekilde denemeye zamanım olmadı , siz dener ve aksaklık varsa buradan yazarsanız düzeltmeye bakarım.

Kayıt sayfasında yazı kutularının solundaki etiketler , içindeki başlığı sütun başlıklarından alıyor. Şu ana dek olan sütun başlıklarını değiştirmeden yeni sütun başlıklarını sağa doğru ekleyebilirsiniz. Ekledikleriniz de kayıt formunda da filtre formunda da görünecektir

Sn Haluk , Sn Ömer Baran ve Sn Muygun 'un kodlarından esinlenilmiştir.
Bu tarz bir çalışma işinizi görür umarım .

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Ekteki dosyayı inceler misiniz ?

Userform üzerinde listelemeye dayalı olarak çalışır . Her şekilde denemeye zamanım olmadı , siz dener ve aksaklık varsa buradan yazarsanız düzeltmeye bakarım.

Kayıt sayfasında yazı kutularının solundaki etiketler , içindeki başlığı sütun başlıklarından alıyor. Şu ana dek olan sütun başlıklarını değiştirmeden yeni sütun başlıklarını sağa doğru ekleyebilirsiniz. Ekledikleriniz de kayıt formunda da filtre formunda da görünecektir

Bu tarz bir çalışma işinizi görür umarım .
Hocam teşekkür ederim ama şöyle ki benim için önemli olan kısım görev yazabileceğim müsait olan personeli (izinli yada görevli olmayan) tespit edip rahatça görev yazabilmek. Bazen yüzlerce kişiye ihtiyacım oluyor, tek tıkla görev yarihini yazıp o hün müsait olan personelleri listelemek istiyorum. Bu program izin takibi ve veri girişi için çok güzel fakat tam olarak benim ihtiyacımı karşılamıyor. Yinede teşekkür ederim

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr + office 2010 tr 32bit
13-06-2024
Doğru anlamaya çalışıyorum:
Mesela yarın Ani Göreve 100 kişi gerekti.
Yarın İzinde olan 5 kişi var
Yarın Görevde olan 4 kişi var
Kalan 91 kişiye tek tıkla Ani Görev yazmak ,saymak ve listelemek istiyorsunuz. Bunlar zaten görevde ve yerinde değil mi ?
Ertesi gün bu Ani Görevler silinecek mi ? Otomatik? Tuşla ? Kalıcı mı olacak ?

Bu arada elinizdeki dosyayı silip yeni yüklediğimi indirerek dener misiniz ?
Ve dosyanın filtre kısmında nasıl bir şey olsaydı istediğiniz gibi sonuç alırdınız örneklerseniz iyi olur.

Bu programda
"tek tıkla görev tarihini yazıp o gün müsait olan (yani izin ve görevdekiler dışındaki )personelleri listelemek " mi istiyorsunuz ?
ya da
" görev tarihini yazıp tek tıkla o gün müsait olan (yani izin ve görevdekiler dışındaki )personelleri listelemek " mi istiyorsunuz ?

Bu iki konu birbirinden farklı .

Yoğun bir gün bugün ve pazar gününe kadar müsait olmayabilirim , isteğinizi mantıksal anlamda ( benim kafam durduğundan ) anlayamadım, mutlaka ki bir mantıkla cevap gelecektir ve üstadların sizden gelecek son cevaba göre dosyaya müdahalesi harika olur.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
11-03-2020
Estağfurullah benimde anlatım tarzımda sıkıntı olmuş olabilir hocam. Görev tarihini yazıp tek tıkla, o gün müsait olan (yani izinli yada görevliler dışında) personelleri listelemek istiyorum. Burada tarihi yazıp tıklamakla, tıklayıp tarihi yazmam arasında benim açımdan çok bi fark yok. Önemli olan mesela ayın 24'üne görev yazmam lazım 200 kişilik. Excelin bana 24.03.2019 günü görev yazabileceğim personelleri bi şekilde verebilmesi. Bende bu kişi listesini alıp görev yazacağım. Önemli olan bana müsait olanları getirsin, tek tıkla görev yazmama yada silmeme vs. gerek yok. Umarım anlatabilmişimdir.

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Bu dosyayı irdeleyiniz.

Ekli dosyalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Ana sayfaya her iki durumu da ekledim olmayanlar sayfasını silebilirsiniz.

Teşekkürler İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Son düzenleme: