Personel Programı Hakkında

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 türkçe
İyi günler,

Ekte bulunan Personel Programı; Excelden access veri taşıyor ve Personel takip programı. Ben bu işlevli çalışmayı firmamızın kalite yönetim sistemi programı olmadığı için kendimce uyarlamaya çalıştım fakat tam bir verim alamadım. Konu ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var.

Değişiklik yapmak istediğim noktalar.

1. Sistemdeki (Excel sayfası olan) ComboBox(Seçmeli butonlar) yerlerini, Çalışan Kodundan sonra yer almasını yani sıralaması; Kimlik,Çalışan Kodu,Cinsiyet, Departman,Görevi, ücret Türü Şeklinde olmasını.

2. Emaİl sekmesinden sonra 6 adet daha TExtBox yer vermek.(bu işlemlerden sonra ilk hane yani çalışan kodundan en son kutucuğa kadar yani email sonra koymak istediğim 6 text box sonuna kadar "Enter" tuşu ile sırası ile atlamasını sağlamak ve aynı zaman Ekle, Değiştir, Sil, Temizle tuşalrının çalışmasını sağlamak.

3.Sistemdeki yapacağım yer değişikliğini ve sıralamanın sonucunda ListBox daki sıralama değişmiyor, List Box daki sıralamanında sistemde yaptığım değişiklikle aynı sırada olmasını sağlamak.

4.ListBox da bulunan sütunların genişliğini ayarlayabilmek,

5.ListBox daki verilerin sırası ile aynı olacak şekilde access deki verileri sıralamak.

Yukardaki yapmaya çalıştım fakat hep bir bağlantı ve kod hatası ile karşılatığım için başarısızlıkla sonuçlandı. Bu sistemi tamamlayarak Personelin verileni genişleterek kalite yönetim sistemine katmayı planlıyorum.

Beni dinledğiniz ve yardım olduğunuz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla.

Ekran alıntısı ve dosya ektedir.

Ekli dosyalar