phpMyAdmin de CSV ile veri aktarımı

Excel Vers. ve Dili
2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09.01.2019
Merhaba arkadaşlar,
Siteme Csv dosyalarını aktararak yeni konu açmak istiyorum. Kayıtta kullanılacak veriler excel dosyası olarak var. Fakat açacağım konuda girilen veriler farklı tablolarda. Tabloları ve yeni kayıt ekleme ekranının fotoğrafını aşağıda excel belgesi olarak paylaştım. Ben nasıl bir csv dosyası hazırlayarak bu işin içinden çıkabilirim.
İyi çalışmalar dilerim.

Ekli dosyalar

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
YAPMAK İSTEDİĞİN: Csv ye bilgileri girip, serverda veritabanına yükleyeceksin. Sonra sitede konu açılmış olacak?

CEVAP:"yeni konu açmak istiyorum" derken hazır bir forum scripti kullandığını farzedersek, işiniz çok zor :) çünkü forum panelini kullanarak konu başlığı, türü v.b. ufak bilgileri girip çok basit bir şekilde konu açabilirsiniz ama işin aslı o kadar kolay değil. Açılan konu için farklı tablolara işlenmesi gereken verileri tek tek bilmeniz gerek. Yani astarı yüzünden pahalıya gelir, DOĞRU anladıysam!

Excel Vers. ve Dili
2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09.01.2019
Wordpress kullanıyorum. Toplamda 22 tablom var konu açılırken hangi tabloların hangi alanlarının kullanıldığını biliyorum ekte de kırmızı olarak işaretledim fakat csv dosyalarını nasıl hazırlamalıyım onda takılıyorum.

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
gönderdiğin CSV dosyasını sen hazırlamadın mı?
EXCEL --> Farklı kaydet --> diğer biçimler --> kayıt türü CSV dosyası olarak seç.