Pivot Chart'ta Aynı Sütunda İki Farklı Değer Gösterme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - İngilizce
Merhaba,
Pivot Table'ımda üç adet veri var. Bunlar ay, toplam ve yüzde. Benim istediğim şey, her ay için toplamları gösteren bir sütun grafik oluşturmak ve grafiğin üst kısmında yüzdelik kısımların aynı hizada, kendi sütunlarının üstünde gözükmesi. Bunu nasıl yapabilirim?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - İngilizce
Merhaba, bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı? Varsa çok sevinirim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Konuyu daha net anlayabilmek adına örnek dosya paylaşabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - İngilizce

AY

TOPLAM

DEĞİŞİM(%)

Ocak

100

Şubat

120

%20

Mart

132

%10

Merhaba hocam, elimde örnek dosya yok maalesef fakat detaylandırmaya çalışıyım. Yukarıda paylaştığım gibi bir pivot table'ım var.

Daha sonra pivot chart'ta sütun grafik oluşturdum. X axis'inde aylar var, Y axis'inde de toplam değerleri bulunuyor. Buraya kadar herhangi bir sıkıntı yok.
Yapmaya çalıştığım şey şu: Grafiğin en üst kısmında yüzdelik değişimleri aynı hizada göstermek. Örneğin Şubat'ın üstünde %20, Mart'ın üzerinde %10 şeklinde.
Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 - İngilizce

AY

TOPLAM

DEĞİŞİM(%)

Ocak

100

Şubat

120

%20

Mart

132

%10

Merhaba hocam, elimde örnek dosya yok maalesef fakat detaylandırmaya çalışıyım. Yukarıda paylaştığım gibi bir pivot table'ım var.

Daha sonra pivot chart'ta sütun grafik oluşturdum. X axis'inde aylar var, Y axis'inde de toplam değerleri bulunuyor. Buraya kadar herhangi bir sıkıntı yok.
Yapmaya çalıştığım şey şu: Grafiğin en üst kısmında yüzdelik değişimleri aynı hizada göstermek. Örneğin Şubat'ın üstünde %20, Mart'ın üzerinde %10 şeklinde.
Umarım anlatabilmişimdir.
Anlayabildiniz mi hocam?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ekteki görsellerdeki gibi yapınca talebinize benzer görüntü oluşuyor.

244522

244523

244524