Soru Pivot Table Bilgi

Excel Vers. ve Dili
office 2010
arkadaşlar merhaba,

2016 office kullanıyorum. excelde pivot table kullandığımda özet tabladaki ana başlıktaki verileri tek tek tıklayarak açmaktansa bir kerede hepsini açmak için
rapor filtresi sayfalarını göster e tıklamak istiyorum ama aktif değil aktif olması için ne yapabilirim

teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
office 2010
arkadaşlar

bahsetmiş olduğum konu hakkında bilgisi olan yok mu?

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019 English
resim gözükmüyor

Özet tablo neyi nereye koyacağınızı sizin belirleyeceğiniz bir rapor stilidir. Tüm alanları tek seferde ne yapmak istiyorsunuz

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bu menünün pasif olması filtre alanında sayfa sayısının 1 adet olması olabilir.

Bunun dışında aklıma bir de çalışma kitabı korumalı olması geliyor. Belki koruma bu menüyü pasif hale getiriyor olabilir.

Excel Vers. ve Dili
office 2010
@ Trilenium ve @ Korhan Ayhan cevabınız için teşekkürler.

Korhan Hocam "Filtre" cümlenizden yola çıkarak deneme yaptım oldum. Filtreleme alanına başlıklardan birisini ekleyince sorun çözüldü.

Excel Vers. ve Dili
2003
Eğer özet tablo yapmak istediğinizde pivot table ( özet tablo ) menüsü pasif geliyorsa filtreleme yaptığınız sütunda filtre üzerine bastığınızda da filtre yaprak gibi aşağıya doğru açılmayacak ve çalışmayacaktır. Bu durumda aynı excel dosyanız üzerinde farklı bir sheet deki filtre üzerine gidip o filtre üzerine tıklayın açıldığını görecekseniz. Sonra tekrar pivot table pasif gelen dosyanıza gidin pivot table ( özet tablo) menüsünün aktifleştiğini göreceksiniz.