pivot table data kaynağını konsolide etmek

Merhabalar,

Benim sorunum oluşturduğum pivot table'ın data kaynağının bulunduğu sayfanın satır olarak artık yeterli gelmemesi. 62.000 satır civarında 2 senelik datam var. 3. seneye başlayacağım ancak satırlar yeterli olmayacak. Consolidate seçeneği işime yaramadı.. çünkü row ve column gibi benim formatıma uymayan bir format sunuyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
1.Verilerinizi excel sayfalarına veya dosyalarına bölüştürünüz.
2. Bu bölüştürdüğünüz sayfa ve dosyaları Access'te linkli tablolar haline getiriniz.
3. Access'te bir Union Query ile bu linkli tablolarınızı birleştiriniz.
4. Bir başka excel'de Dış Veri Al yöntemi ile bu Union Query oluşturduğunuz tablo ile ilintili Pivot Table'nizi yapınız.

Ã?ncelikle ilginize teşekkür ederim,

Yukarıdaki yöntemi deniyeceğim. Ancak Yukarıdaki yöntem bi bir hayli yoracak gibime geliyor. Zira Pivot table'a konu olan kaynak 10 sütundan oluşuyor ve bu sütunların çoğu birbirinden ve başka sayfalardan veri alıyor. Ve bu raporu her ay cari ayverilerini ekleyerek hazırlıyorum. Hiç Acces'e girmeden başka bir yöntem önerebilirseniz çok sevinirim. Ancak bahsettiğiniz yöntemide uygulamaya çalışacağım.

Teşekkürler.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Excel'in satır limitine ulaştığınız için bu sınırı aşmak amacıyla bu yolu önerdim. Bu yol bana pratik geldi. Eğer verileriniz uygunsa bir excel kitabında sayfalara paylaştırmak süretiyle de Pivot Table'nizi oluşturabilirsiniz.

Ekteki örneğe bakınız.

Malesef verilerim consolidate için uygun değil. Data sayfasının örneğini ekliyorum.

İlginize tekrar teşekkür ederim.