Pivot Tablo da Calculated Item Sorunu

Merhaba Arkadaşlar,
Bu sorunu buraya yazmadan önce epeyce bir araştırdım yabancı forumlar da dahil olmak üzere ancak buna bir çözüm bulana rastlamadım. Umarım buradan bir sonuç alırım. :)
Şimdi sorun şu; Çok fazla sonuç satırı olmayan Pivot Tablolarda Calculated Item ları kullanarak yeni hesaplanmış alanlar ekliyorum. 10-15 satır sonuçlu Pivot larda sıkıntı yaratmıyor. Ancak Kaynak Alanı değiştirip 100-200 satırlık sonuçlar elde edildiğinde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.
"There are too many records to complete this operation"
Aradığım forumlarda bunun Pivot Cache ile ilgili olduğunu ve VBA kodları ile Kaynak alanı değiştirince düzeleceğinden bahsediyorlar. Bu kodları uyarlayıp çalıştırdığım durumda ise Calculated alanları Pivottan kaldırıyor. Bu durumla karşılaşıp çözüm bulabilen varsa ve bana söylerse çok minnettar olurum. :)
A.

antonio

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2013 Türkçe
Merhaba,
Öncelikle profilinize, kullanmakta olduğunuz Office versiyonunu eklemeniz gerekmektedir.
Sorunuza gelince: Pivot Table kullanırken belirttiğiniz sorunla karşılaşanlara hitaben sorarasanız, -ben de dahil- birçok insan karşılaşmamış olabilir, buda sorunuza cevap verilme şansını azaltır. Bahsettiğiniz sorunu yansıtan küçük bir örnek dosya paylaşırsanız ve açıklamaları dosya üzerinde belirtirseniz, cevap alma şansınız çok daha fazla olacaktır.