Pivot tablo içerisindeki değerleri para birimi olarak gösterme?

Excel Vers. ve Dili
excel 7
Merhaba arkadaşlar,

aşağıdaki gibi bir pivot tablom var. verileri otomatik olarak bir tablodan çekiyorum. satınalma teklif karşılaştırma tablosu. ama her firma bir malzeme kalemi için try, usd, eur olarak farklı teklifler verebiliyor. karşılaştırma yaparken de aynı para birimlerini karşılaştırmak için otomatik olarak oluşturduğum "TL BİRİM FİYAT" sütunu ile karşılaştırıyorum. ama yöneticimiz birim fiyatları aynı anda orjinal para biriminde de görmek istiyor.

bunun çözümü teklifleri pivotta ayrı bir sütun veya satır açmadan değer hücresinde para birimi ile göstermek sanırım. bunu nasıl yapabilirim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Kaynak tabloda para birimlerini ayrı bir sütunda listelerseniz işini oldukça kolaylaşacaktır.

Excel Vers. ve Dili
excel 7
kaynak tablo başlıklarım şu şekilde, belki benzer pozisyondaki arkadaşlara da yardımcı olabilir.

KOD

LOGO

SINIF

MALZEME ADI

TEKNİK ÖZELLİKLER

MALZEME ÖZELLİKLERİ

ÜRETİCİ

ÜRETİCİ KODU

BİRİM

TARİH

ALIM TİPİ

STOK

İSTENEN MİKTAR

GEREKLİ MİKTAR

SİPARİŞ MİKTARI

TEDARİK EDİLEN MİKTAR

KALAN MİKTAR

BİRİM FİYAT

TOPLAM FİYAT

KDV ORANI

KDV DAHİL

PARA BİRİMİ

KUR

TL BİRİM FİYAT

TL GENEL TOPLAM

FİRMA ADEDİ

KOPYA SAYISI

FİRMA

ÖDEME

DURUM.

DURUM

ÖNCEKİ BİRİM FİYAT

ÖNCEKİ PARA BİRİMİ

ÖNCEKİ KUR

ÖNCEKİ TL BİRİM FİYAT

ÖNCEKİ SİPARİŞ TARİHİ

ÖNCEKİ ÖDEME

buradaki "PARA BİRİMİ" sütunu aslında dediğiniz işlemi yapıyor. benim talebim mümkünse dinamik olarak bu sütunda yer alan değere göre pivot tablo nun ilgili hücresini biçim ayarları aracılığıyla para birimini otomatik ayarlaması mümkün mü

çünkü çok fazla değişken değerim var pivot üzerinde bu nedenle satır ve sütunlarımın yeterince kalabalık

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Anladım ama siz can alıcı noktayı Pivot tablonuza eklemekten imtina ediyorsunuz. Belki farklı sütunları gizleyerek tablonuzu daha okunaklı hale getirebilirsiniz.