Pivot tablo ile oluşmuş tablodan formülle özet tablo olu

Merhaba,

Ekteki tabloda pivot table ile rapor oluşturdum, ancak bu oluşmuş tablodan da özet tablo yapmak isitiyorum. Ekteki dosyadaki detay tablosunu yandaki özet tabloya özet oluşturmak.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürle.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Foruma Hoşgeldiniz

Siz formülle istemişsiniz ama, ben pivotu çok sevdiğimden ve çok kolay olduğundan pivotla yaptım.

Ekli Flie:ffffj.xls

Not:Ayrıca akşam evden dinamik pivotu foruma göndereceğim.Eminim herkes çok beğenecek.

İyi Çalışmalar

Merhaba,

Teşekkür ederim, ama benim için formüllü olsa daha iyi olacak, ilave satır kullanıp, bölme çarpma gibi işlemler yapacağım.

İyi Günler,

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
CEBEL' Alıntı:
Merhaba,

ilave satır kullanıp, bölme çarpma gibi işlemler yapacağım.

İyi Günler,
Pivot data kullanılarak dediğiniz aritmetik işlemler yapılabiliyor.Aşağıdaki gibi.

Kod:
=GETPIVOTDATA("Grand Total";$A$27;"Grup Kodu";"SM5201";"Br";"Ad";"Açıklama";1;"31.01.2004";1000;"28.02.2004";1000)+GETPIVOTDATA("Grand Total";$A$27;"Grup Kodu";"SM5201";"Br";"Ad";"Açıklama";2;"31.01.2004";5252;"28.02.2004";5252)
İyi Çalışmalar

Merhaba,

Ã?ncelikle çok teşekkür ederim, ben olayı pek anlayamadım, bu yüzden
göndermiş olduğum örnek excel dosyasına siz formulü oluşturabilirmisiniz.
Þimdide teşekkürle,

İyi Günler

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Herkese slm..
Formüllü çözümü seven birine rastlamak güzel..
istediğine benzer bir uygulama yeni başlayanlar da "tarihler arası süzüp toplama" başlığı altında var. istersen oraya da bir göz at..
şimdiki tablonda bazı değişiklikler yaptım...

Merhaba,

Bu değişik uygulamalar güzelde, yalnız benim gönderdiğim ffff.xls dosyasındaki formatı bozmadan özet tabloya detay tablosundan formül
olşturmak mümkün değilmidir ?

İyi Günler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba Sayın Cebel :hey:

Format pivotta farklı, eklediğiniz kısımda farklı dolayısıyla bu isteğiniz bence yapılamaz, yani formatı değiştirilmeden.

Ayrıca aşağıdaki linktekini kullanmak daha mantıklı değil mi?.Yani veriler sadece bir tabloda tutulacak , sonra o tablodan istediğimiz türde çeşitli raporlar alacağız.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=578

İyi Çalışmalar