Pivot Tablo Veri Bankası

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba Arkadaşlar;

Şimdi benim bir Müşteri Datam var. 500 adet müşterim var. Ancak ben geçen altı ay içinde sadece 300 tanesine ürün göndermişim. Ben ilk olarak ürün göndermediğim o 200 adet müşteriyi bulmak istiyorum.

Sonra ben ay ay giden müşterileri de ayırdım.
Örneğin. 1. ay 120 müşteriye ürün göndermişim. Hem o 300 adet(6 ayda ürün giden) müşteri içinde ve 500 adet müşteri datamda görmek istiyorum.

Bunun için ne yapabiliriz. Sayı değil isimler lazım. Sayı kısmı kolay hallettim ancak isimleri bulamadım.

Desteklerinizi beklemekteyim. Durum acildir bilginize arkadaşlar.

dellerlim

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15.03.2027
Merhaba.
Sayıları özet tablodan çıkardıysanız, sayılara çift tıkladığınızda isimleri yeni bir sayfada görebilirsiniz. Örnek dosya yüklerseniz daha hızlı ve doğru çözüm üretilir diye düşünüyorum.

Excel Vers. ve Dili
2016 - İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29.05.2018
Merhaba,

Örnek datayı ( Özel bilgi içeren kısımları random olarak aynı değerlere sahip olacak şekilde düzenleyerek ) eklerseniz halledeyim.

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2007
Eksik yaptığım bişeyler varsa uyarırsanız bende öğrenmiş olurum. Nerde bir eksiklik veya hata yaptığımı. Tekrardan saolun cevap verip destek olmaya çalıştığınız için

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

TÜM CARİLER isimli sayfanızda;

E1 hücresine KONTROL yazınız.

E2 hücresine aşağıdaki formülü uygulayınız. Alt hücrelere ihtiyacınız kadar sürükleyiniz.

Kod:
=EĞER(EĞERSAY(tüm_aylar!B:B;B2)>0;"Ürün Gönderimi Yapıldı.";"")
Daha sonra bu sütunda filtre uygulayıp boş olanları süzünüz.

Cari isimlerde yazım hatalarınız yoksa ürün gönderimi yapılmayan firmalar listelenecektir.

Excel Vers. ve Dili
2007
Korhan kardeş Allah razı olsun. Gerçekten çok süper bir bilgiydi ve hemen uyguladım tamamdır. Peki bunu Aylar için nasıl yapabilirim?
Örneğin;
Ocak ayında ürün göndermediğim müşterileri görmek istiyorum? Tabi diğer aylar içinde yapacağım.

Excel Vers. ve Dili
2007
Halletim :) İşte gözden kaçan bir detayı ayıktırmanız ve yardımcı olmanızla çözdüm. Çok teşekkür ederim. Gerçekten bu verileri toparlamam çok vaktimi almıştı ancak bu şekilde filtrelemede sorun yaşadığım için raporu sunamamıştım. Patron yarın gelecek Allah'tan bugün bu siteyi gördüm de destek aldım. :) Saolun