Pivot Tablo

altan888

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27.09.2026
Merhabalar,
Pivot tablo yaptım. Üstteki Kaynak veri tablosunda Miktarların yanında Mt, Ad birimler bukunmakta fakat pivot-1 tablo yaptığımda bu birimler en sonda oluşuyor, bunları ilgili oldukları miktar sütunlarının yanına taşıdığımda pivot-2 "Say" 1-2 şeklinde rakamsal değer veriyor. Bu "say"1-2 değerleri yerine mt, ad birimlerini nasıl getirtebilirim, örnek tablo ve resimde ekliyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim, herkese sağlıklı, mutlu, iyi yıllar dilerim :)

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
İkindi resimde işaretlediğiniz sağ alttaki Say kısmındaki seçenekleri açarsanız Değer Alanı Ayarlarından değişiklik yapabilirsiniz. Ordaki Say veri sayısı anlamına gelmektedir. Seçeneklerden Toplam vs ayarlayabilirsiniz. Adını değiştirebilirsiniz, görünümünü değiştirebilirsiniz vs.

altan888

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27.09.2026
Pivot Tabloda birim (Adet, Kg) sütununu taşımak hk.

Merhabalar,

Cevabınız için tşk ler ancak Pivot tablo yaparken taşınan sütunun Say kısmındaki seçenekleri açıp Değer Alanı Ayarlarından değişiklik yapılabileceğini ve Ordaki Say veri sayısı anlamına geldiğini ayrıca Seçeneklerden Toplam vs ayarlayıp Adını değiştirebileceğimi biliyorum. Benim merak ettiğim;

Tablonun Sol taraftaki Birim (Adet, Kg v.b.) sütununu, tablonun sağ tarafındaki Stok miktarları sütununun yanına "sütun olarak taşımak" istiyorum. Sütunu taşımak istediğimde say değerini veriyor ve say değerlerini ya da ismini değiştirmek benim işimi görmüyor, binlerce stok var ve birimleri birbirinden farklı yani birim (Adet, Kg ) sütununu, sütun olarak taşımam gerekiyor, bunun bir yolu varmıdır?

Tşk ler,
İyi günler, iyi çalışmalar...