Soru Pivot tablonun sürekli güncellenmesi

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 - Türkçe
Merhaba elimde farklı numaralı ürünlerin bazı değerlerini içeren bir tablo var. Bu tabloya her gün yeni veri ekliyorum bir alt satırına. Fakat tabloyu oluşturduğumda farklı bir veri yazmışsam bastan tekrar oluşturmam gerekiyor. Bunu sürekli güncel tutmanın bir yolu var mıdır? Yeni veriler eklediğimde otomatik eklensin istiyorum. (Veri Güncellemiyorum yeni ver ekliyorum).

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba, aşağıdaki site aracılığı ile örnek dosyanızı paylaşır mısınız?

Cengiz Demir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR (32 Bit)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-04-2025
Normal şartlarda özet tabloyu yeniden oluşturmanız gerekmez.
Özet tabloyu oluştururken sadece dolu hücreleri değil. Olası veri giriş yapabileceğiniz boş hücreleri de seçip oluşturabilirsiniz.
Özet tablonuz oluştuktan sonra, orada boş verileri gösteri iptal edersiniz.
Böylece yeni veri girdiğinizde özet tabloyu sadece yenilemeniz yeterli olur.
Yenileme işlemi, veri girdiğinizde otomatik olarak yapılacak şekilde makrolarla da ayarlanabilir. Vakti olan üstadlar yardımcı olabilir.

İkinci seçenek veri tablonuzu seçip; giriş menüsünden tablo olarak biçimlendir ile özel tablo yapar ve özet tabloyu o tablo üzerinden oluşturursanız. Boş hücre de seçmenize gerek kalmaz. Her yeni veri girişiniz tabloya ve özet tabloya işlenir.
Ama özet tablo yenileme işlemi otomatik olmayabilir yine makro ile işlem yapmak gerekebilir.
Yalnız o şekilde biçimlendirdiğiniz tabloların dinamiği farklıdır. Daha önce çalışmadıysanız bazı farklı sorunlar yaşayabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 - Türkçe
Merhaba, aşağıdaki site aracılığı ile örnek dosyanızı paylaşır mısınız?
Örnek bir tablo oluşturacağım firma bilgileri olduğu için dosyanın aslını paylaşamıyorum. Dosyayı paylaşacağım teşekkür ederim cevabınız için.