PivotTable Hesaplanmış Öğe İşlemi Özet Tabloyu Bozuyor

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Excel 2016
Merhaba,

PivotTable'da özetlediğim bir tabloya, Hesaplanmış Öğe'den uyguladığım formül tablonun özet halini bozuyor. Şu şekilde: PivotTable'da satır eklentisinde olan bir bir başlığın altındaki özet öğeler bulunmakta ancak hesaplanmış öğe ile formül uyguladığımda başlığın altında başlığa ait olmayan diğer öğeler de çıkmaktadır. Ekteki excelde örneği bulunmaktadır.

1. sayfadaki PivotTable'da, "A FİRMASI"'nın altında sadece A FİRMASI'na bağlı 123XY.... dosyaları bulunmakta iken; 2. sayfadaki PivotTable'a hesaplanmış öğeden formül uygulayınca, A FİRMASI'nın altında tüm 123XY... dosyaları görülmektedir. Yani A FİRMASI'na bağlı olmayan 123XY... dosyaları için de formül hesaplanmaktadır.

Ricam, hesaplanmış öğeden uygulanan formülün sadece A FİRMASI'na ait 123XY... dosyalarına uygulanmasıdır.

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Row Labels'ten istediğiniz firma için filtre uygulayabilirsiniz.

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Excel 2016
Üstadım yanıt için teşekkür ederim, iş yoğunluğundan ancak dönüş yapabiliyorum.

Sanırım tam olarak anlatamadım. Benim istediğim filtre uygulayarak firma bulmak değil.

Excel'in 2. sayfasında da 1. sayfadaki gibi PivotTable'da firmaların altında sadece o firmaya ait dosya numaralarının özetlenmesi.