PivotTable hk.

Excel Vers. ve Dili
2010 English
Merhaba,

Excel'de haftadan haftaya veri eklediğim bir sayfam var (Adı Sayfa1 olsun). Safa1'i kaynak olarak kullanarak oluşturduğum bir pivottable var.
Her hafta Sayfa1'e yeni verileri ekledikten sonra, pivottable'i refresh yapıyorum. Yani pivottable sabit ve yenileme dışında bi işlem yapmıyorum.

Veri kaynağı olan Sayfa1 de firma isimleri ve bu firmalara ait bazı detaylar var. Yapmaya çalıştığım şey şu: Sayfa1'e yeni veri girişi olduğunda; daha önce eklenmemiş, ilk kez dahil olan bi firma olduğunda bunu ayırt edebilmek. Mesela o firmayı pivottable'da renkli boyaması gibi.

Derdimi ifade edebildiğimi umup, yardımlarınızı bekliyorum.

Ekleme: Veri kaynağında Lokasyon, Proje Adı ve Firma adı gibi tekrar eden değerler var. A firması birden çok lokasyonda ve projede çalışıyor olabilir. Dolayısıyla lokasyon, proje adı ve firma adı gibi 3 koşulu birden sağlıyor olması lazım. Aşağıdaki gibi durumlar olabiliyor.

Lokasyon Proje Firma
L1 P1 D
L2 P1 D
L1 P2 D

Son düzenleme:

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Merhaba,

Sorunuzu, sonuçları elle girilmiş örnek bir dosya ile desteklerseniz doğru ve çabuk çözüm elde edersiniz,

Bu işlem üzerine çalışmak, gözlemlemek için örnek dosya gerekiyor,

Örnek dosyanızı dosya ekleme sitelerinden birine yükleyerek verilen linki burada paylaşmanızı veya Altın Üye olup, dosyanızı direkt buraya yüklemenizi, dosya ekleme-indirme vb. hizmetlerden faydalanmanızı öneririm,

Teşekkür ederim.