Platin üye grubu oluşturulması hakkında

kemal turan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 32 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-10-2032
Bu sitede verilen bilgilerin düzeyi ve sorulara verilen özverili cevaplar insanı bu siteye bağımlı yapıyor.İşim ve sorum olmasa da el alışkanlığı siteye bir çıkmasam olmuyor.Forumumuzda sorulara yönelik sabırla cevaplar veriliyor.
Altın üyeler eğitim videolarından faydalanıyorlar.Ama pek yeterli olmuyor diye düşünüyorum.
Düşüncem ;
Platin üyeler grubu oluşturulsun.
Bu üyeleri sorularını farklı bir sayfada sorsun,
24 saat cevaplanma süresi olsun,
Verilen cevaplarda eğitici bilgiler içersin.
Şu bir gerçek ki aldığımız bilgileri işimizde kullanıp maddi gelir elde ediyoruz.
Bunun karşılığını da verelim diye düşünüyorum.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba Kemal Bey,
siteyi değerli kılan ve kalitesini yukarıda tutan sizin gibi değerli üyelerimizdir.
Güzel düşünceler için teşekkür ederim.

Platin üye grubu ile ilgili düşüncenize maalesef olumsuz yanıt vermek zorundayım.
Bu uygulama bir çok yönden olumsuz görünüyor.

Sadece en önemli üç sebebi şöyle izah etmeye çalışayım;
1- Sitede başından beri soru ve cevaplar ücretsiz oldu ve olacak.
Bu bize bazı durumlarda "bilmiyoruz" diyebilme rahatlığını veriyor.
Ancak ben sorularınızı 24 saat içinde yanıtlarım diye para aldıysam "bilmiyorum" deme hakkım kalmaz.
2- Forumun tüm parasal konuları ile sadece ben ilgileniyorum, yani hem gelir hem gider sadece benim kontrolümde. Şimdi Platin üyelik ile ilgili parayı kendim toplayıp, moderatör veya uzman arkadaşlardan böyle bir sorumluluğa girmelerini de isteyemem.
3- Altın Üyelikte bile sınırları net çizmeye çalıştığım halde geçmişte ender de olsa "Ben Altın Üyeyim, öncelik isterim" tarzında yanlış tutumlar oldu. Şimdi kalkıp ücret karşılığı soru çözme işine girersek; Kişiler nasıl olsa parasını verdik diyerek bize soru sormak yerine program yaptırmaya kalkarlar.

Umarım düşüncelerimi doğru aktarabilmişimdir.

kemal turan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 32 bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-10-2032
Sn.Hüseyin bey merhaba,
Açıklamalarınızın ışığında sizin pozisyonunuzdan baktığımda konu hakkındaki görüşlerinize katılmamak elde değil.
Yukarıdaki açıkladığım düşünceler bir üye olarak uzmanlarımızın verdikleri emeğe ve özveriye karşılık verelememesinin duygu olarak dışarıya yansımasıdır.
Açıklamalarınız parelelinde düşünen, beklentili biri olmadığımın bilinmesi ümidi ile;
Selametle kalın