power point sayfa yapısı

Excel Vers. ve Dili
ileri excel
merhaba arkadaşlar power pointte istediğim slaytın sayfa yapısını degıstırmek ıstıyorum mesela 1 2 3 uncu slaytların yapısı dıkey 4 uncu slaytın sayfa yapısı yatay olsun yardımınızı beklıyorum şimdiden tesekkur ederım

Excel Vers. ve Dili
2013
Evet gerçekten bende bunu yapmaya çalıştım ama bulamadım,
bu konuyu bilen var mı? nasıl yapabiliriz?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
merhaba arkadaşlar power pointte istediğim slaytın sayfa yapısını degıstırmek ıstıyorum mesela 1 2 3 uncu slaytların yapısı dıkey 4 uncu slaytın sayfa yapısı yatay olsun yardımınızı beklıyorum şimdiden tesekkur ederım
Bu şekilde yapmanız, yani aynı dosyada karışık dikey ve yatay yapmanız mümkün değil.

Benim uyguladığım bir yöntem var.

İki dosya yapmamız gerekir. Slide'larımızı, 1.Dosyaya yatay olanları (bu zaten default) 2. dosyaya dikey olacakları koyalım.

1. Dosyanın adı yatay ve içinde 2 slide yatay, ikinci dosyamızın adı da dikey ve 1 slide dikey olsun.

Aşağıdaki adımları izlememiz gerekir.

a. yatay dosyamızı açalım.

b. Dikey slide eğer 1. ve 2. slide arasında yani 1. sllide'tan sonra gelecekse, slide 1'e bütün slide'ı kapsayacak şekilde boş kenarsız bir dikdörtgen çizelim. (Nasıl yapılır sormazsınız umarım...)

c. Dikdörtgen üzerinde sağ klik yapın. İngilizcelerini yazmak zorundayım. Çünkü kullandığım sürüm İngilizce. Siz artık bulursunuz.

d. "Action Settings" i seçin.

e. "Hyperlink to" dan "Other PowerPointPresentation..."

f. Gelen yerden dosya dikey'i bulup ve ilgili slide'ı seçin. Ve Tamam deyin.

Bu işlem sunumu yaparken slide 1'e tıklarsanız öbür dosyayı açıp, ilgili slide'ı açmaya yarıyor. Ancak bu durumdayken bizim geri dönmemiz gerekir. Yani asıl dosyamıza...

Bu kez yukarıdaki adımları dikey dosyamızın Slide1'ine yapıp, linki yatay dosyamızın slide 2'ye vermemiz gerekir.

Kolay gelsin...

.