Power point'te asıl slayt

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 Türkçe
Power point'te asıl slayta şifre koyulabilir mi? Hazırladığım slaytta şirket logomuz ve köşede hazırlayanın adı var . Bu slaytı başkalarının kendi adlarına değiştirmelerini ya da logoyu kaldırmalarını nasıl önleyebilirim?Şimdiden teşekkürler.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-08-2025
Araçlar>Seçenekler menüsünde, Güvenlik sekmesini aç.Bu belgenin dosya paylaşım ayarları bölümüne şifreni yaz tamam de, şifreyi doğrula tamam de, belgeyi yeni haliyle kaydet. İster pps olarak ister ppg olarak kaydet; belgeyi değiştirmek isteyen kişi değiştirme onayına takılacaktır... Kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 Türkçe
Sayın aliakgül,
Sorumla ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Fakat benim merak ettiğim nokta, sadece asıl slayt kısmına şifre koyulabilmesi. Sizin önerdiğiniz şekilde yapıldığında slaytı açarken parola soruyor. Ben, slaytın isteyen herkes tarafından açılabilmesini ama asıl slayt kısmına girilememesini istiyorum.Tekrar teşekkürler.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
Dediğim uygulamayı anlattığım şekilde yaparsan açılışta belgeyi açmak için değil,değişiklik yapabilmek için parola sorar. Yani; belgeyi açan kişi ya parolayı girerek korumayı kaldırıp açılış yapar, (bu durumda değişiklik yapabilir) ya da salt okunur aç seçeneğiyle açar.Bu durumda ise belgeyi izler ancak değişiklik yapamaz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 Türkçe
Evet, doğru aslında. Salt okunur olarak açılmasına izin vermek, değişiklik yapılmasına engel olur tabi ki.Teşekkürler. :bravo:

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
:eek:k::
Aslında ben örnek dosya ekleyecektim ama boyut sorunu yaşadım... Neyse; sanırım sorun halloldu?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 Türkçe
Evet, çok teşekkür ederim. Sorun halloldu.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr
Sn. aliakgul,
Bu dediğiniz şifreleme 2000 sürümünde yok.
2000 sürümünde şifreleme nasıl olacak..Teşekkürler.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
Sn. szaim,
Uzun süredir ofis 2003 kullanıyorum.Bahsettiğin durum için öncelikle ilgili sürümü incelemem gerekiyor.Bunun için de biraz zamana ihtiyacım olacak.Sana hemen yardım edemediğim için üzgünüm.Kusura bakma.İnşallah bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olur...İyi akşamlar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Tr
Sn.aliakgul,
Önemli değil sadece öğrenmek için bilgi amaçlı sormuştum.
İlginiz için teşekkür ederim..

:hey: HER BİLGİİÇİN TEŞEKKÜRLER :)