Power Query çift tablo oluyor

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-10-2020
Merhabalar arkadaşlar.
Başka bir dosyadan veri almak için Power Query kullanıyorum. Yaptıklarım adım adım şu şekilde:
Önce boş bir çalışma kitabı açıyorum.
Sonra veri menüsünden bir excel kitabına bağlantı oluşturuyorum. Burada mevcut bağlantılardan göz ata tıklayarak yapıyorum.
Varsayılan ayarlarla onaylayıp devam ettiğimde kaynaktan veriler yükleniyor.
Sonra tabloya sağ tıklayıp aralıktan veri al dediğimde sorgu düzenleyicisi açılıyor. Burada da ayarları olduğu gibi bırakıp giriş menüsünden kaydet ve yükleye basıyorum.
İşte o zaman yeni bir sayfa içerisinde yeni bir tablo oluşuyor. Sorgu düzenleyicisindeki kaynak adımındaki bilgilerle.
Bu noktada aynı tablodan iki tane olmuş oluyor ve son oluşan tablo ilk oluşan tabloya bağlantılı oluyor.
Benim istediğim: kaynaktan veriler tek tabloda olsun ve bağlantı direk kaynağa bağlantılı olsun.
Böyle bir ayar bulamadım. Değerli ustatlardan yardım rica ediyorum.
mesaj biraz uzun oldu. Kusura bakmayın.
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 365 - İngilizce
Kaynaktan veriler yüklendikten sonra tekrardan aralıktan veri al adımını yapmaya gerek var mı? Aslında senin istediğin veri tablo halinde hedef dosyana gelmiş oluyor, yüklenen tablo üzerinden işlemlerini yapabilirsin. Kaynak dosyan güncellendikten sonra hedef dosyanda yenile tuşuna basınca hedef dosyandaki tablo da güncellenecek.

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-10-2020
Kaynaktan veriler yüklendikten sonra tekrardan aralıktan veri al adımını yapmaya gerek var mı? Aslında senin istediğin veri tablo halinde hedef dosyana gelmiş oluyor, yüklenen tablo üzerinden işlemlerini yapabilirsin. Kaynak dosyan güncellendikten sonra hedef dosyanda yenile tuşuna basınca hedef dosyandaki tablo da güncellenecek.
Merhaba
Evet hocam normalde gerek yok. Ama ben bazı sütunları istemiyorum. Onları sorgu düzenleyicisinde kaldırıyorum. Ondan sonra kapat dediğimde iki tablo oluyor.