Powerpoint dosyasinin boyutu..

Arkadaslar oncelikle basliklari inceledim ama sorunuma bir cevap bulamadim..sorun powerpoint ile ilgili..bir sunu hazirladim muzigi sunuya gomdum..ama muzik wav oldugu icin korkunc buyuk oldu..yaklasik 20mb civar..e-mail gonderemiyorum..
internette gordugum slaytlar 100kb,200kb gibi kucuk ebetlarda ve muzikli bunu nasil yapabilirim lutfen yardim edin kafayi yiyecemmmmm iki gundur ugrasiyorum..ama sonuc yok..ve bu forumu buldum..yardimlar icin tesekkurler..

Merhaba,müziği sunuya nasıl gömdünüz?Ekle menüsünden ses ve filmlerde ses kaydını kullanarak yapmış olmanız gerekir ki bu durumda KB birimi olmalı bir yanlışlık yapmış olmayın.Nasıl yaptığınızı açıklarsanız size yanıt verecekler çıkacaktır.Kolay gelsin.

oncelikle cevap yazdigin icin cok ama cok tesekkurler..Bende powerpoint 2003 var..ekranin sag tarafinda sound efect ve oradan other sound..dedim ve dosyadan gosterip muzigi gomdum.ekle menusunden ses kaydini nasil yapacagim bu bir turlu olmadi..denedim ama.. recorda basiyorum media player bir muzik caliyor..tamam ama o zaman nasil gomecegim muzigi.?

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
otvertka, ses kodlama programlarını kullanarak bır mp3 dosyasını yada herhangı bır sesı dusuk boyutlu bır wav dosyasına cevırebılırsınız.
aynı sekılde wav dosyasının boyutunu kucultebılırsınız.
yapmanız gereken tek sey s/kb oranını dusurmek

ıyı gunler

tesekkurler bunu deneyecegim..ama birkac program onerirseniz sevinirim bu dosyalarin boyutlarini kuculten..

arkadaslar oldu galiba..muzik ekleden media playerden kayit ettim ve oldu..muzik gomuldu ama cok kotu bir ses kalitesi oldu bunu duzeltmenin bir yolu varmiydi acaba? en azindan hisirtisiz bir ses..olmasi yeterli..

Excel Vers. ve Dili
ex(el 2003
Türkçe
ses editlemek için goldwave programını kullanabilirsiniz.
bu programı kullanmak için crack da gerekmiyor.
bedava değil ama engelleyici bir şey de yok sayılır.
pratik ve çok amaçlı -eklentileriyle daha da kullanışlı- bir ses editörüdür.
tavsiye ederim.
www.goldwave.com