powerpoint verileri güncelleme

Excel Vers. ve Dili
2016 English
Merhaba saygıdeğer arkadaşlar.Powerpointe eklediğim grafiklerin (pivotchart) exceldeki gibi otomatik güncellemesini istiyorum.yaklasık 15 tane grafik var powerpoınt ve excelı actıgımda tek tek guncellemem gerekiyor acaba power poıntteki tüm grafikleri tek tek değilde hepsini aynı anda güncelleyebilirmiyiz?

Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
2010 ENG-TR
Merhaba,

office 2010 da bu mümkündür, açıkçası makro olarak bir yolu varmı bilmiyorum (muhakkak vardır). Benimde sizin gibi bir raporum var her ay 2 farklı formatta bunu sunuyorum. yaklaşıl 65 sayfa ve hepsinde tablo ve grafikler var. kaynak exceller ise yaklaşık 25 tane ortalama boyutları 5 ile 18 mb arasıu değişiyor. çok sıkıcı bir konu ama aşağıdaki çözümden başka bir yolu yok bence.

Office 2010 File sekmesinden options'a gidin. burdan quick access toolbar seçeneğine gidin. Burda iki adet ekran göreceksiniz. sol taraftaki ekranda yukarıda popular commands yazılı yerden all commands seçeneğini seçin ve bunu add diyerek PP de tool bara yerleştirin. şimdi buradan linklerinizi seçerek update özelliğini seçtiğinizde ve kaydedip kapattıktan sonra pp her açılışta update edip etmiyeceğini soracaktır. yok ben manuel kalsın ama hepsini aynı anda update edicem diyorsanız o zaman aynı ekrandaki linkleri shift tuşuna basarak hepsini seçip update verebilirsiniz.

tavsiyem exceller açık olmalı yoksa tek tek açmaya çalışıyor hepsini.

ekran görüntüsü ekledim işallah işinizi görür.

Ekli dosyalar

• 95 KB Görüntüleme: 83
  • 97.1 KB Görüntüleme: 64
Excel Vers. ve Dili
2016 English
Süper valla tam istediğim gibi. Powerpointle grafikli sunum yapan arkadaşların mutlaka ama mutlaka bu özelliği bilmesi gerekiyor. İnananılmaz zaman kazancı 20 tane grafiği tek tek güncellemek yerine tek kalemde güncelleyebiliyoruz. Sağolasın varolasın Bogachank .

Yeni bir şey öğrenirken salgılanan hormonun insanda yarattığı canlılık duygusu yaşama amacımdır.

Excel Vers. ve Dili
2010 ENG-TR
Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :mutlu:

Sevgi ve Saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
2003-2007
Alacağın verileri kopyala P.point'e gelip özel yapıştır seçeneği ile Bağlantı yapıştır ve Microsoft Excel Nesnesini seç Güncellemeli olarak istediğiniz yapabilirsiniz.

efem67

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
Merhabalar;
Bir excel dosyam var ve buradan Bir Grafiği Ekledim... Excel ağ da bir dosya oradan girilen veriler var ve grafik an ve an değişiyor.. Sorum Powerpointe bağlantıyı Güncelleştir Butonu koyup sunum sırasında değişen veriler varsa dinamik olarak tıklayarak güncelleştirmeyi nasıl yaparım... Teşekkürler....

kimki

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
Merhaba,

office 2010 da bu mümkündür, açıkçası makro olarak bir yolu varmı bilmiyorum (muhakkak vardır). Benimde sizin gibi bir raporum var her ay 2 farklı formatta bunu sunuyorum. yaklaşıl 65 sayfa ve hepsinde tablo ve grafikler var. kaynak exceller ise yaklaşık 25 tane ortalama boyutları 5 ile 18 mb arasıu değişiyor. çok sıkıcı bir konu ama aşağıdaki çözümden başka bir yolu yok bence.

Office 2010 File sekmesinden options'a gidin. burdan quick access toolbar seçeneğine gidin. Burda iki adet ekran göreceksiniz. sol taraftaki ekranda yukarıda popular commands yazılı yerden all commands seçeneğini seçin ve bunu add diyerek PP de tool bara yerleştirin. şimdi buradan linklerinizi seçerek update özelliğini seçtiğinizde ve kaydedip kapattıktan sonra pp her açılışta update edip etmiyeceğini soracaktır. yok ben manuel kalsın ama hepsini aynı anda update edicem diyorsanız o zaman aynı ekrandaki linkleri shift tuşuna basarak hepsini seçip update verebilirsiniz.

tavsiyem exceller açık olmalı yoksa tek tek açmaya çalışıyor hepsini.

ekran görüntüsü ekledim işallah işinizi görür.

Merhabalar, konuyu hortlatmış gibi olacağım ama, yeni öğrendiğim ve çok işime yarayan bir özellik olduğu için cevap vermek istedim. Belki işine yarayan başkaları çıkar. tşkler.

kimki

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2016
bağlantılardaki kaynak değiştirme toplu olarak yapılabiliyor mu acaba bilgisi olan var mı , hepsini tek tek değiştiriyorum.