powerpointe flash gömmek

Excel Vers. ve Dili
2007
hazırlamış olduğum sunuya flash dosyalarımı ekliyorum. Lakin bunu bir cd'ye veya belleğe taşıyıp başka bir bilgisayarda görüntülemek istediğimde flash animasyonu göstermekte problemle karşılaşıyorum.

Şöyle ki ben flashı eklerken bir yer adı giriyorum. Örneğin F:\sunum\flash.swf
Lakin izleyeceğim bilgisayarda cd sürücüsünün konumu H:\ olarakbelirlenmiş diyelim. O zaman yer adı değiştiğinden flash görüntülenemiyor.

Müzik dosyalarını wav formatında sunuya gömerek bu sorunu halledebiliyoruz. Acaba flash dosyalarını da gömmenin bir yolu var mı?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Soru sormadan önce lütfen önce arama yapın.

Daha önce verilmiş cevabı tekrarlıyorum. Sayın baykala ya teşekkürler.

Macromedia Flash® kullanılarak oluşturulan ve Shockwave® dosyası (.swf dosya uzantısı) biçiminde saklanan animasyon grafiklerinizi PowerPoint sunularında özel bir ActiveX denetimi ve Macromedia Flash Player kullanarak çalıştırabilirsiniz. Flash dosyasını çalıştırmak için PowerPoint slaytına bir ActiveX denetimi eklemeniz ve bu denetimden Flash dosyasına bir bağ oluşturmanız gerekir. Ayrıca dosyanın sunu içine katıştırılması seçeneğini de kullanabilirsiniz.
Sununuzda Flash dosyası çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:
1.Bilgisayarınıza Macromedia Flash Player programını kurun.
2.Animasyonu çalıştırmak istediğiniz slaytı PowerPoint'de normal görünümde görüntüleyin.
3.Görünüm menüsünde, Araç Çubukları'na gelin ve Denetim Araç Kutusu'nu tıklatın.
4.Denetim Araç Kutusu'nda Diğer Denetimler'i (üzerinde çekiç ve anahtar simgesi olan düğme) tıklatın.
5.Listeyi kaydırın ve Shockwave Flash Object'i tıklatın ve denetimi çekmek için slayt üzerine sürükleyin. Animasyonun büyüklüğünü ayarlamanız gerekirse, herhangi bir noktada tutamaçları sürükleyerek denetimi yeniden boyutlandırabilirsiniz.
6.Shockwave Flash Object nesnesini sağ tıklatın, ardından Properties'i tıklatın.
7.Alphabetic sekmesinde Movie özelliğini tıklatın.
8.Değer sütünunda (Movie hücresinden sonraki boş hücre) çalıştırmak istediğiniz Flash dosyasının bulunduğu yere ilişkin dosya adını da içeren tam sürücü yolunu (örneğin, C\:Belgelerim\Dosyaadı.swf) veya URL'yi yazın.
9.Animasyonun nasıl çalıştırılacağına ilişkin belirli seçenekleri ayarlamak için aşağıdaki işlemleri yapın ve işlemleri tamamladığınızda Properties iletişim kutusunu kapatın:
• Playing özelliğinin True olarak ayarlandığından emin olun. Bu özellik slayt görüntülendiğinde dosyanın otomatik olarak çalıştırılmasını sağlar. Flash dosyasında yerleşik bir Başlat/Geri Al düğmesi varsa Playing özelliği False değerine ayarlanabilir.
• Animasyonunun yinelenerek çalıştırılması istemiyorsanız Loop özelliğinde False değerini seçin (hücreyi tıklatarak bir aşağı ok tuşu görüntüleyin ve False değerini seçin).
Sununun başka sunulara geçirilebilmesini sağlamak üzere Flash dosyasını katıştırmak için EmbedMovie özelliğinde True değerini tıklatın. (Ancak, FlashFlash Object nesnesinin kaydettirilmesi gerekir.)
10.Animasyonu çalıştırmak için: Slayt normal görünümde görüntülenirken PowerPoint penceresinin sol alt bölümündeki Slayt Gösterisi düğmesini tıklatın (veya F5 tuşuna basın ya da Slayt Gösterisi menüsünde Gösteriyi Görüntüle'yi tıklatın).
dosyasının çalışması için bu sunununun çalıştırılacağı bilgisayarlarda Shockwave
11.Slayt gösterisinden çıkmak ve normal görünüme dönmek için ESC tuşuna basın.

Excel Vers. ve Dili
2007
bu yazılanları daha önce okumuştum.

embed movie özelliği gözümden kaçmış.

uyarınız olmasa dikkatlice okumayacaktım.

sağolun

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
gerçekten güzel bilgiler teşekkür ederim.
Ancak yukarıda anlatınlanları tam olarak yapıyorum ve öyle kaydediyorum. ama bu dosyayı daha sonra tekrar açtığımda Playing özelliği False olarak açılıyo ve flash görüntülenmiyo... Tekrar playing özelliğini True yapıyorum kaydedip çıkıyorum daha sonra sunuyu tekrar açıyorum Playing özelliği tekrar false oluyo. yani çok gıcık bir durum. Neden böyle bir sorunla karşılaştığımı bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Teşekkürler...