Powerpoint'te müzik ekleme

Sunumda eklediğim müziğin her slaytta kesintisiz çalmasını istiyorum. Acaba nasıl yapabilirim? Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 2021 Türkçe
Öncelikle müziğimiz eklemek önce iki işlemi yapmamız gerekiyor:

1-İstediğimiz müzik WAV formatında olmalıdır

2-Müziğimizi sunumuzla kaydedebilmemiz için gerekli olan bir işlemi yapmamız gerekiyor;
Araçlar > Seçenekleri tıklayın, sonra Genel sekmesini tıklayın.

Ses dosyalarının sununuza otomatik olarak bağlanması için gereken en az kilobaytı değiştirmek üzere yüksek bir değer(işaretli kısma) giriniz.(Bu işlemi bir defa yapmamız yeterlidir diğer çalışmalarımızda bu işlemi yapmamıza gerek yoktur)

Şimdi müziğimizi eklemeye çalışalım: Buradan gerekli olan müzik dosyasını buluyoruz ve ekliyoruz.

Müziğimiz eklendiğinde sayfamızda hoparlör simgesi belirecek, hoparlör simgesi seçili haldeyken üzerine sağ tıklanıp Özel Animasyon… sekmesi seçilir.

Sağ tarafta özel animasyon peçeresi açılır buradan Efekt Seçeneklerine tıklanır

Ardından aşağıdaki işlemler sırayla yapılır :

Sıra geldi kaydetme aşamasına:

Dosya menüsünden > Farklı Kaydet
Dikkat etmemiz gerek nokta kayıt türüdür “Powerpoint gösteri” seçilmelidir

Not: Müziklerimizi WAV formatında çevirmek için gerekli olan bir programı önerebilirim: “Easy CD-DA Extractor”. Üstelik Türkçe kullanma dilini destekliyor.

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Sayın vejdi;

Zamanınızı ayırarak yapmış olduğunuz bu düzenli ve resimli anlatım için çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
amotör programcı
merhaba ben bir sunum hazırlayacahım ancak bu sunumu cd ye kayıt edip vcd de izlenmesilazım ses olayını gayet güzel anlatmışşınız bu komnudada beni aydın latır sanız sevinirim teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 2021 Türkçe
sayın toonami, Powerpointe istemiş oldugunuz böyle bir uygulaması yok bu işlemleri ben Windows Movie Make veya Ulead VideoStudio programlarıyla yapıyorum...

Öncelikle müziğimiz eklemek önce iki işlemi yapmamız gerekiyor:

1-İstediğimiz müzik WAV formatında olmalıdır

2-Müziğimizi sunumuzla kaydedebilmemiz için gerekli olan bir işlemi yapmamız gerekiyor;
Araçlar > Seçenekleri tıklayın, sonra Genel sekmesini tıklayın.

Ses dosyalarının sununuza otomatik olarak bağlanması için gereken en az kilobaytı değiştirmek üzere yüksek bir değer(işaretli kısma) giriniz.(Bu işlemi bir defa yapmamız yeterlidir diğer çalışmalarımızda bu işlemi yapmamıza gerek yoktur)

Şimdi müziğimizi eklemeye çalışalım: Buradan gerekli olan müzik dosyasını buluyoruz ve ekliyoruz.

Müziğimiz eklendiğinde sayfamızda hoparlör simgesi belirecek, hoparlör simgesi seçili haldeyken üzerine sağ tıklanıp Özel Animasyon… sekmesi seçilir.

Sağ tarafta özel animasyon peçeresi açılır buradan Efekt Seçeneklerine tıklanır

Ardından aşağıdaki işlemler sırayla yapılır :

Sıra geldi kaydetme aşamasına:

Dosya menüsünden > Farklı Kaydet
Dikkat etmemiz gerek nokta kayıt türüdür “Powerpoint gösteri” seçilmelidir

Not: Müziklerimizi WAV formatında çevirmek için gerekli olan bir programı önerebilirim: “Easy CD-DA Extractor”. Üstelik Türkçe kullanma dilini destekliyor.
verdiğin bilgi için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2003
bir sey sormak istiyorum bu mizk ikinci slayta geçtiğinde kaldğı yerdenmi devam edecek yoksa bastanmı baslayacak nasıl olacak