proforma için yardım

Merhaba,

Ã?ncelikle söylemek isterim ki birbirinden güzel çalışma örnekleri var.Emeği geçenlere tebrikler ve teşekkürler.
ekte bir faturalama çalışması var. İşim gereği bana çok lazım olan bir çalışma ama ben benzerini yapamadım.Proforma keserken fiyat listelerinden manual fiyat almaktan gına geldi.Hazır faturalama programları denedim. Ama mal adedim çok fazla, TL,dolar ve Euro olarak aynı malın 3 değişik fiyatı var.Üstelik belli aralıklarla fiyatlar değişiyor.Böyle olunca hazır programlar benim için hiç de kullanışlı değil.
Ekteki örnek gibi veya daha gelişmiş veya kullanışlı bir çalışma için yardım ederseniz çok ama çok minnettar kalırım.
Þimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@Furian , 2 gün geçmesine ve dosyanızı şu an için 25 kişi indirmiş olmasına rağmen neden hiçkimsenin bir cevap yazmadığını merak etmiyormusunuz. :D
Forumda soruları cevaplamaya çalışan tüm arkadaşlar hayatlarını kazanmak için çeşitli işlerde çalışan ve boş zamanlarında burada birbirlerine yardım etmeye çalışan insanlar. Siz ise 0'dan başlatılıp bitirilmiş bir paket program istiyorsunuz.
Paket program yapıp satan sitelerden biri olsak dahi excel versiyon ve dilinizi imza bölümünüze eklemediğiniz sürece yine size yardımcı olamazdık oda ayrı konu.

Size tavsiyem daha öncede forumda fatura programı yapmaya çalışan arkadaşlar oldu. Bu tip örnekleri arayıp bulup projenizin temellerini atmanız , ilerleyebildiğiniz kadar ilerleyip sonra takıldıkça parça parça sorularınızı forumummuza yöneltmeniz.

Merhaba,
Samimiyetiniz için teşekkürler.Galiba yanlış anlaşıldım.Ben kimse benim için hazır paket yapsın istemiyorum. Yalnızca ne yapmak istediğimi daha iyi ifade edebilmek için koydum o örneği.HAni belki birisi çıkar "şurası bu şekilde yapılır, mantık budur" der diye.
Okuyup anlamaya çalışıyorum, bişeyler deniyorum tabiki ama henüz o yeterlilikte değilim anlaşılan.
Yanlış anlayanlar için tekrar edeyim. "siz yapın ben kullanayım" değildir olayım. İstediğim "yol gösterilmesi".

Teşekkürler