Program Calismiyor

Herkese selamlar.

Ekteki dosya da Ugur ERSOY ( O.D.T.U. Prof. larindan ) tarafindan hazirlanmis olan kendi kitabinda bahsettigi ve Universitenin sitesinde yayinlamis oldugu programlar bulunmaktadir. Bu programlari ben calistiramadim. "Subscript Out of Range" hatasi veriyor. Insaat Muh olan arkadaslarin da eminim ki cok isine yarayacaktir bu programlar.Problemi cozebilen arkadslar cozumu benimle de paylasirlarsa memnun olurum.

Saygilarimla...

Iyi calismalar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Hasan bey, ben çalıştırdım bir sorun çıkmadı.

Bu arada, Uğur hoca'nın eşini kaybettiğini duydum .... eğer öyleyse, Allah rahmet eylesin.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Kolon tasarımı bende çalıştı. Ancak "Sargili" çalışmadı. Module8'de yer alan Macro3'te refere edilen dosya adı içinde " ı " harfleri olduğu için çalışmadı buradaki Dosya adının "Sargili" yapınca çalıştı. (İnş.Muh.değilim.)

Selamlar

Ugur Hoca nin esini kaybettigini duymamistim. Allah rahmet eylesin, kalanlara sabir versin....

Bende hala ayni problem mevcut. Sebebi ile ilgili bir fikriniz varmi acaba? Benim VBA da hic calismam olmadi. Sn 'yurttasin modul8' den ne kastetigini anlamadim malesef. Bu arada bilgisayarimda Office ve Windows ingilizce olarak kurulu. Bununla ilgili olabilir mi problem. Eger oyleyse nasil duzeltebilirim?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın Hasan Bey,

Benim çalıştırdığım bilgisayar da İngilizce idi.

"Sargili" dosyasını açın. ALT+F11 tuşlarna aynı anda basarsanız, Module'lerin olduğu bölüm geleceksiniz. Module7 'nin (daha önce Module8 demiştim bu yanlış) içine girerek orada aşağıdaki kodları göreceksiniz.

Sheets("Sargılı").Select
Application.Run "Sargılı.xls!Macro3"
Application.Run "Sargılı.xls!hesap"
Application.Run "Sargılı.xls!Macro1"
Sheets("Sheet1").Select
Unload UserForm1

"Sargılı" olanları (Sheets("Sargılı").Select) satırındaki hariç diğerlerini
"Sargili" yapın.

Düzelir mi? Tam olarak bilmiyorum.

Herkese tesekkur ediyorum. Problemim halloldu. Sayin 'yurttas'in sundugu cozum beni sonuca ulastirdi...