Program Hakkinda Yardim

Excel Vers. ve Dili
2003
Tuncer bey öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Paylaşmanın güzel olduğunu sayenizde bir kez daha anladım ve Benim sorunum sayenizde çözüldü. Çok memnun oldum. Fakat programımda benim beceremediğim bir iki eksiklik var bu konuda da yardımcı olabilirmisiniz. 1- Otomitik sayı atarken boş kayıtta da ilerliyor yeni kayıt deyince kayıtlı bir şey yoksa atmasa olurmu 2- Formun altına arama kutucukları ekleyeceğim yazınca kayattı o gözüksün diye beceremidim olurmu 3- Tüm kayıtları göreceğim bir form olsa ve bu formun üstünde kutucuklara yazı yazınca yazılan harflerle ilgili kayıtlar aşağıya gelse olurmu? ben bazı programlarda gördüm ancak beceremedim. LÜTFEN BANA KIZMAYIN PROGRAMI BİZE YAPTIRMAK MI İSTİYORSUNUZ DİYE kendim çok uğraşıyorum ancak kodlarda beceremiyorum. TEŞEKKÜRLER:hey:
BİLEN ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLGİLERİNİZİ BEN GARİBANDAN ESİRGEMEYİN

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba Sayın fatihselman
Formu arasanız benim yaptığım ,
EVRAK KAYIT çalışmam mevcut
ister onu kulanın isterseniz
ondaki örnekleri inceleyin.
İyi çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Sayın fatihselman,
Kayıtların giriş şeklini ben şöyle düşünmüştüm;
İlk önce kayıt ekle butonuna basılacak. Kayıt no alınarak, bu kayıtla ilgili değerler girilecek. Kayıtlar bu şekilde yapılırsa problem olmaz. Sizin söylediğiniz şekilde de yapılabilir. İki yolla aynı yere varılır. 2 ve 3 ncü sorulardaki söylenenleri yapmakta mümkündür. En kısa zamanda cevap atarım. İyi günler.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın tuncer bey

İlginiz için gerçekten teşekkür ederim, evrakları kayıt ederken 0 kayıtlı sayfaya da kayıt yapabiliyor ve bu kayıtlar genel toplamda gözükmediği için problem oluyor ben onun için son kayıttan sonra bir boş sayfa geliryorya işte bu safyada problem yaşıyorum tekrar teşekkürler. saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

eğer çalışmazsa bazı activex yada referanslarda fazla seçili olanlar var demektir bana bildirisen sana söylerim benim kullandığım bazı referanslar işaretli olabilir bir datetimepicker yüklü olması lazım bengiden ve geleni ayrıca yıl yıl ayrı tutuyorum çünkü her yılın backup alıyorum ayrıca personel programımdanda otomotik olarak giden evraka sevk kayıt ediyorum o yüzden ayrı ayrı tutuyorum ayrıca arama olayını da ayrırdım çünkü alt form olarak çalışma problem çıkarıyordu bir mctl ocx de yüklü ve referanslardan seçili olması lazım

Excel Vers. ve Dili
2003
Teşekkür ler Gülsüm1

Sayın Gülsüm1 öncelikle foruma katkılarınız ve programıma göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizede teşekkür ederim Bana bir örnek göndermişsiniz pek çalıştıramadım ama yinede teşekkürler. Benim sizden istediğim kendi programımın gelişmesi konusunda yardımlarınızı esirgememeniz. NİYE Derseniz Herkesin birşeylere başlarken bir ilki olurya bu programda benim ilkim şimdi bu programı baştan alıpda yarıda atıp hızır birşe kullanırsam sizinde diğer bir konuda söylediğiniz gibi yerimde sayarım. Bu nedenle bende kendimi geliştirmek istiyorum tabi sizlerin sayesinde .
Programımda sorunlarım var birincisi yıl kaydı konusunda idi onuda Sayın değerli forum üyesi Tuncer bey halletti. Kendisine çok teşekkür ederim fakat şöyle bir yılı kaydı aç şeklinde bir tuş olurmu programda kayıt yılını mesela 2008 yaptığımda kayıtlar otomatikmen no. 1 den başlarmı ? diye fakat bundan da başka sorularım yukarıda bunları cevaplamanız veya cevaplayacak arkadaşlar varsa şimdiden Allah Razı olsun diyorum ve herkese katkıda bulunan veya bulunmayan herkese teşekkür ediyor ve saygı duyuyorum slm.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Gülsüm1

Sizin göndermiş olduğunuz evrak programında müthiş, süpeeeer bir arama sayfası var bu nekadar güzel birşey ilk defa görüyorum. Gece saat 02,00 kadar uğraştım benim programa ayarlayamadım mümkünse nasıl yapıldığını ufacık bir örnekde anlatabilirmisiniz ilginiz için teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

istediğiniz arama access kod deposunda var onda bir şey yok sadece bir adet activex lerden textbox ekleyecen ordaki diğer olay ise sorgu bir sorgu yapacan ve sorgunun her alanının ölçüt kısmına

Like "*" & [Forms]![gidenevrakarsiv]![txtSearchString2] & "*"

bunu yazacan aslında bu kod ile de yapılıyor access kod deposunda tarif edilen o bu sitemi kod ile halletmeye çalışırsan çok zor birde bunun bir eksisi var alt formlarda çalışmıyor

benim orda yapmaya çalıştığım diğer şeyler ayrı bir konu ben liste yi yıla göre ayrı tablolardan almak için farklı bir şey yaptım

diğer arkadaş neden çalışmadığını söylerse ben benim yada başkasının yaptığını kullan demiyorum onlardan seçimler yaparak kendine göre kendi programını geliştir diyorum eğer çalışmadıysa

ekte eklediğim activex leri ayrı bir yerde tut ve araçlar activex lerden ekle progarm çalışacaktır bu activex erde datetime picker de var gelen evraktaki takvim uygulaması

Excel Vers. ve Dili
2003
Teşekkürler Gülsüm1

Sayenizde texbox arama konusunu öğrendim ve hallettim. Rica etsem mümkünse şu programımda kayıt numarası konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

evrak kayıt defterinin özelliği hiç bir kaydın boş geçilemeyeceği o zaman evrak kayıt olmazdı ve güvenilirliği kalmazdı birde hapsini aynı formda tutmak zorunda değilsin farklı formlar yap giriş için ayrı arama için ayrı benim yaptığım programı incelersen her yıl için ayrı bir tablo kullnıyorum başka yatığım bir programda ise kullandığım bütün programların yedeğini aldığım bir program var yalnız tabloların yedeğini alıyor bir adet tablo yapma sorugusu yaparsan her yıl için sana yıl değişince yeni tablo yapar verileri de şol ile yıl değiştikçe ilgili yıldan almasını sağla

Excel Vers. ve Dili
2003
Program kayıt no

Sayın Gülsüm1
Önerileriniz ve foruma katkılarınızdan dolayı gerçekten teşekkürler. Ancak benim sorunumu tam anlatamadım herhalde lütfen gönderdiğim programı incelermisiniz
Yeni kayıt deyince numara kutucuklarda bilgi varsa artsın yoksa artmasın. ŞU HALİYLE HER YENİ KAYIT DEDİĞİMDE BİRTANE İLERLİYOR KUTUCUKLAR BOŞ DA OLSA DOLU DA OLSA
Emeginiz için teşükkürler

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

en azından giden ve gelen evrakı ayır

buda sana ayrı bir kod

bunu personel programını sevk bölümüne yazarsan evrak kayıttan numara alır sevke yazar sevkteki bilgileride ilgili evrak kayıta yazar

Dim conn As New ADODB.Connection
Dim rst As New ADODB.Recordset
Dim klasor

klasor = "D:\PROGRAMLAR\EVRAK KAYIT.mdb"

With conn
.Provider = "Microsoft.JET.OLEDB.4.0"
.Open klasor
End With

With rst
.ActiveConnection = conn
.Open "2007GİDEN", LockType:=adLockOptimistic
rst.MoveLast

End With

With rst
.AddNew
.Fields("KONU").Value = ADI_SOYADI.Value
.Fields("CİNSİ").Value = "SEVK"
.Fields("DESİMAL NO").Value = "243"
.Fields("GİTTİĞİ YER").Value = "SAĞLIK KURUMU"

.Update
End With
rst.Close

conn.Close

o numara hikayesi vardıya eğer giden ve geleni ayırırsan problemin biter sayıyı otomatik yap eğer yılın yarısından başladıysan hangi sayıdan başladıysan o kadar kayıt ekle ve daha sonra o kayıtları sil diğelim 455 den başlaman gerekiyor 454 kayıt ekler ve silersen 455 den başlar kaydın

benim gönderdiğim evrak kayıtı incele sadece kodları vs vs incele form özelliklerini incele kendin dahada güzelleştireceğine eminim evrakı yıl yıl tut yoksa 10000 kayıttan sonra iş görmez olur seni zora sokar işi baştan sağlam tut

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 ingilizce
...

Dosyada istediğiniz değişikliği yaptım. Kolay gelsin