Program penceresinin ekranı ortalaması

Excel Vers. ve Dili
2003
örnekte gönderdiğim formu herzaman açtığımda ekranın tam ortasında yer almıyor. Sorun acces penceresinin ekranı kaplar halde olmamasından kaynaklanıyor. Boş bir veri tabanı açıp acces penceresini ekranı kaplar hale getirip sonra örneği çalıştırdığımda işlem tamam oluyor. Arka yüzde acces penceresini herzaman ekranı kapla haline getirmek mümkünmü... Veya programa kod yazıp bunu nasıl yapabilirim... Selamlar saygılar...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
siz form un gecerli oldugunda olay yordamına özelliğine

Private Sub Form_Current()
Form.Caption = "ASOİP-N"
fSetAccessWindow (SW_HIDE)
End Sub

yazmışsınız acıldıgında olay yordamına alttaki kodu yazmalısınız

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.Maximize
End Sub

ayrıca biçimden otomatik ortala ve otomatik boyutlandır evet olmalı

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn: simendifer, ben tamamen ekranı kaplamasını amaçlamadım. fSetAccessWindow (SW_HIDE) kodu ile ekranda ortalanmasının herzaman mümkün olmadığını, ekranın değişik alanlarında konuşlanmasının nasıl önlenebileceğini öğrenmek istemiştim. İlginize teşekkür ederim... Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn.celoy, form ortalama seçeneğini tasarımda bulamadım, otomatik ortalama ise zaten -Evet konumunda. örneği shift tuşu ile açtığınızda eğer access penceresi ekranı tam kaplar durumda değilse form açıldığında ekranı ortalamıyor. Amacım arka yüzde önce access penceresini ekranı tam kaplar durumda açabilmek...