Çözüldü Puan yazdırma formülü

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Merhaba

Bir anketim var. Puan seçeneklerine göre h sutuna puanları yazdırmak istiyorum. Yardımcı olurmusunuz

Şimdiden teşekkür ederim.

1556281579327.png

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2010-6-64 bit Türkçe
Dosyanızı gönderebilir misiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Sinan bey teşekkürler olmuş. Fakat buton değişmiş, nasıl yaptıgınız konusunda biraz ipuçu verirmisiniz. Çünkü kenarlık kısmı biçimsiz duruyor düzelttiğimde ise puanlama özelliği çalışmıyor. Belki mantığını anlarsam kafamda dizaynı yapabilirim. İpucu verirseniz minnattar kalırım

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2010-6-64 bit Türkçe
Onay kutusu ile istediğiniz şey olmuyordu, ben de Seçenek Düğmesi'ni kullandım. (Geliştirici>Denetimler>Ekle>Seçenek Düğmesi)

Seçenek düğmelerini eklemeden önce her soru için birer tane Grup Kutusu ekleyin. (Geliştirici>Denetimler>Ekle>Grup Kutusu)

Grup kutuları diğer gruptaki Seçenek düğmelerinin birbirinden bağımsız şekilde çalışmasını sağlar.

Her soru için bir tane Grup Kutusu ve 5 tane Seçenek Düğmesi ekleyin.

Gruplara eklediğiniz Seçenek Düğmelerinin "puan" yazabilmesi için düğmelere sağ tıklayıp Denetimi Biçimlendir'e tıklayın, açılan penceredeki Denetim sekmesinde hücre bağlantısını (puanın yazılacağı hücreyi) seçmelisiniz.

Düğmelerin bağladığınız hücreye yazdığı "puanlar", gruba eklediğiniz sıraya göre 1,2,3.. şeklinde artar.