Puanlama Yöntemi

konas06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ofis 2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-07-2025
Değerli forum yöneticileri,
Bu sayfadan çok şeyler öğrendik, çok faydalandık.
Haddim olmadan bir tavsiyede bulunmak istiyorum, forumda sorulan sorulara, yada faydalı olmak için yapılan paylaşımlara, uygulamalara vb. bir puanlama yapılsa, sorunlara çözüm üreten paylaşımcıları motive etmez mi. Şöyle ki bu 1 ila 10 arası bir puanlama değil, her çözüme ulaşan konu için, soruyu başlatanın çözüm sonunda verdiği sadece +1 değerinde bir yöntem mesela. Yada çözüm üretilen mesajlara dönüş yapmayan kullanıcı için eksi puan gibi.
Bazı farklı forumlarda örnekleri mevcut. Onlar incelenip faydalı bir yöntem benimsenebilir.
Belki biraz dağınık oldu ancak sanırım konunun özünü aktarabildim.
Selamlar.

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Değerli forum yöneticileri,
Bu sayfadan çok şeyler öğrendik, çok faydalandık.
Haddim olmadan bir tavsiyede bulunmak istiyorum, forumda sorulan sorulara, yada faydalı olmak için yapılan paylaşımlara, uygulamalara vb. bir puanlama yapılsa, sorunlara çözüm üreten paylaşımcıları motive etmez mi. Şöyle ki bu 1 ila 10 arası bir puanlama değil, her çözüme ulaşan konu için, soruyu başlatanın çözüm sonunda verdiği sadece +1 değerinde bir yöntem mesela. Yada çözüm üretilen mesajlara dönüş yapmayan kullanıcı için eksi puan gibi.
Bazı farklı forumlarda örnekleri mevcut. Onlar incelenip faydalı bir yöntem benimsenebilir.
Belki biraz dağınık oldu ancak sanırım konunun özünü aktarabildim.
Selamlar.
Fikriniz güzel tabiki de yonetimin taktiridir.
Şahsım adına açıkçası ben pek böyle birşey istemem,kuru bir teşekür yada Allah razı olsun demeleri daha güzel en azından "Allah razı olsun dediklerinde" azda olsa günahlarımız azalır tabi artık onlarıda alamadığımız için beklemiyorum bilakis fırça atmasınlar diye dua ediyoruz ...
selamlar