puantaj çalışması

merhabalar bende kendi puantajımı yaptım ama bu benim için tam yeterli bir puantaj değil mesela günler bir sonraki aya otomatik olarak pazarları işaretlemiyor yada altı gün işe gelmiş personele yedinci gün otomatik işlemiyor, yıllık izin, izin, istirahat, rapor yada devamsızlık olaylarını takip etmek renkler ile oluyor kendim boyamam gerekiyor çıkan personeli öteki ayda silerek yok edebiliyorum bir önceki ayda çıktığı günü renklendirerek takip edebiliyorum, sonra puantajda bir sürü eksiğim var pratik yollarla çözmeye çalışıyorum ama nereye kadar şimdi ekleyeceğim puantaj üzerinde biraz çalışılsa iyi hale gelebilir ama bende okadar iyi excel bilgisi yok bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. :D biraz uzunmu oldu ki. şimdiden teşekkür ediyorum ilgi ve alakanıza.[/url] :kafa: :kafa: :kafa:

heralde uzman arkadaşlar el attılar. el atanlar bi cevap yazarlarsa sevinirim. bu puantajı şantiyede kullanmak için yapmıştım hala kullanıyorum ama her ay problem çıkıyor. başka puantajlarda var ama benim işimi görmüyor.
saygılar sunuyorum

heralde benim puantaj umutsuz bir vaka :( kimse cevapta vermedi 43 kez inmiş ama sonuç yok hala varmı uğraşan arkadaşlar?? lütfen cevap verin

mesaja cevap verdiğin için öncelikle teşekkür ederim. valla biraz karışık sorma, şantiyelerde bu tarz puantajlar kullanılıyor. sen dediğin tarzda birşey yap bakalım ben bi deneyeyim. ilgin için tekrar teşekkürler. peki bu puantaj ile pesonel özlüğü yapıp bunları birleştirsek mesela personel bilgilerini yazdığımızda adamın adı otomatik çıksa ve günler işlendiğinde otomatik o adama kaç gün ssk yatırdığım vizitelere eklense o tarz birşeylerde olabilirmi acaba??? acaba çokmu abarttım.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
puantaj

senin puantajın hakkında bir çalışmam var ama çok yoğun olduğum için ay sonunda tamamlancak kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın mdogrul;
Dosyanızı inceledim! Bana kalırsa siz dosyanızı gereksiz yere şişirmişsiniz!
İşçi Ücretlerini Ayiçinde avans ve aysonunda ücret olarak ödüyorsanız; Çalışma süresini 8 saat standart olarak belirtin değişken olarak ise sadece devamsızlık Akşam mesaisi ve haftasonu resmi tatil mesaisini belirtin Yani ay süresince işe gelen birinin
Örneğin
240/30 = 8 Saat
500,00 YTL=Maaş ise
Günlüğü 500,00/30/8 saat=2,083 YTL olacaktır
Buna ilave olarak
5 gün devamsızlık var ise
500/30*x 5 gün=83,33 YTL
15 saat akşam mesaisi için
15 saat x 2,083 YTL + (2,083 x 50/100) =46,87 YTL (%50 fazla ücret.)
2 haftasonu için;
500 / 30 + 500/30 (iki kat ücret)
Yani siz stunlarınızı bence gereksiz şişirmişsiniz!

İşlerim vesilesi ile size örnek bir dosya hazırlayamadım..
İyi çalışmalar!

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.lar...
konunun hesaplama bölümünü (hangi veri ne ile çarpılacak) fazla bilmiyorum
ama bir tarih yazarak ilgili ayın son gününe kadar yazdırmak, hafta sonunu belirlemek, 6 farklı veri kodlamasını toplatmak isterseniz örnek geliştirmek isteyenlere ışık tutabilir.
K1 adresine tarih girin
günler için ayrılmış 2 sütundan birine (n,d,r,ç,i,p+saat) harf kodlaması ve saati , diğerinede fazla mesai (f+saat) girin

muygun' Alıntı:
Slm.lar...
konunun hesaplama bölümünü (hangi veri ne ile çarpılacak) fazla bilmiyorum
ama bir tarih yazarak ilgili ayın son gününe kadar yazdırmak, hafta sonunu belirlemek, 6 farklı veri kodlamasını toplatmak isterseniz örnek geliştirmek isteyenlere ışık tutabilir.
K1 adresine tarih girin
günler için ayrılmış 2 sütundan birine (n,d,r,ç,i,p+saat) harf kodlaması ve saati , diğerinede fazla mesai (f+saat) girin
tamam güzel çalışma ama arkadaşım tam olarak istenileni vermiyor 8 saat normal 1 saat fazla çalışma nasıl yazacağız senin listede ya 9 saat normal yada 9 saat fazla yazmamız gerekiyor bir karede ikisini bir giremiyoruz değilmi yanlışım yoktur inşallah

bende onu diyorum arkadaşın gönderdiği puantajda ayrı giremiyoruz yada ben bilmiyorum nasıl girildiğini anlayamadım

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.lar
tablonun kullanımı aslında çok basitti
puantaj için tabloda her gün için 2 hücre ayrılmıştır.
bunlardan birine
n=normal
f=fazla mesai
d=devamsızlık
r=rapor
i=izin
ç=çıkış
p=Pazar
t=tatil (resmi)
harfleri ile birlikte gerekli saati yazın
bir gün için 2.ci işlem belirtmeniz gerekiyorsa 2.ci hücreyi kullanın
Örn:
herhangi bir gün için o güne ait 1. hücreye n8 yazın
aynı hücrenin yanındaki (aynı tarihli olan 2.hücreye) f3 yazın
toplamda fazla mesai için 3 saat normal çalışma için 8 saat ilave edilmiş olduğunu görürsünüz.
yukarda belirtilen kod ve açıklama dışında ilave olursa bunu tabloya ilave edebilirrsiniz.
a7:h7 aralığındaki harfler toplama başlıklarını gösteriyor
siz oradaki harflerden birine x yazarsanız ve tablonuzada x3 diye bir değer girerseniz x le başlıyanları toplar
saygılar

anladım bilader ben aynı günün iki karede olduğunu görememişim :kafa: :kafa: :kafa: biraz daha inceleyelim bakalım

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Not: aslında gereksiz bir dosya yükü olacak siteye ama
(maaş hs. kısmını sizin dosyanızdan aldım)

yeni çalışmalar yapan arkadaşlar varmı acep???