puantaj yapmaya çalışıyorum yardımcı olurmusunuz

Excel Vers. ve Dili
office 2007 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11-06-2017
arkadaşlar ben bir puantaj yapmaya çalışıyorum. forumdaki örnekleri inceledim ama benim yapmak istediğim daha farklı bişey .
şimdi durumu şöyle açıklarsam : birden fazla 3-4 adet farklı yerde iş yapılıyor ve çalışan çeşidi işçi çavuşu , servis ,erkek işçi , kadın işçi ve kendi elemanımız olmak üzere 5 çeşit .(çünkü kadın işçi yevmiyesi ile erkek işçi yevmiyesi aynı değil) ve bir gün gelen işçi ertesi günü gelmeyebiliyor. yani işçi isimlerini girmiycem. şimdi bunları nasıl ayrı ayrı hesaplarım ayrı ayrı hesaplayıp aynı zamanda da toplam hesabı görebilirim .nasıl bir yol izlemem gerekli.her otelin hesabını ayrı ayrı vericem ama bunun yanında toplam çalışan hesabını kadın -erkek -çavuş - -servis-kendi elemanım şeklinde toplam olarak görebilicem. böyle bişey yapmam mümkünmü acaba. tabi alınan avaslarıda düşücem ama avansları sadece toplam işçi hesabından da düşsem olur en sonunda da düşsem olabilir. böyle bişey yapabilirmiyim acaba mümkünmü. yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden