"puantaj" Yardim Edermİsİnİz

Excel Vers. ve Dili
office2003 türkçe
Bu Benİm Foruma İlk Mesajim.yenİye Kadar Excel İle O Kadar Da Fazla İlgİlenmİyordum Ama Ne Zaman İlgİlenmeye BaŞladim GÖrdÜm Kİ O Kadar Da Basİt Olamamakla Beraber Çok Heyecen Verİcİ Bİr ProgrammiŞ.ben De Ektekİ Dosyayi Yaptim Ama İÇİnden ÇikamadiĞim Bazi Konular Oldu Ve Onlarla İlgİlİ Yardimlariniz Gerekİyor.
ŞÖyle Kİ;
1-) HÜcre FormÜllerİ İle İlgİlİ (dosya İÇİnde En SaĞda Okla Belİrttİm)
2-) Bİr De Bu KİŞİlerİn Herbİrİsİnİn Kendİne ÖzgÜ Durumu İle İlgİlİ Ayri Sayfalar OluŞturup İlk Sayfada Kİ Gİrİlen Bİlgİlerİn O Sayfaya Da Otomatİk Olarak Gİtmesİ MÜmkÜn MÜ.(galİba Bu Makrolarla İlgİlİ)
Yardimlariniz İÇİn Şİmdİden TeŞekkÜrlerİmİ BorÇ Bİlİrİm...

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn.karadag
Sitede puantaj çalışması ile ilgili pek çok örnek var. Yapmak istediğiniz çalışmalar için onlardan faydalanabilirsiniz.
Dosyanızla ilgili ;
AI3 Hücresine

=TOPLA(D3:AH3)

AL4 Hücresine

=EĞER(B3="";0;EĞER(B3="U";50;25))

Yazın, aşağı doğru çekerek kopyalayın.

Excel Vers. ve Dili
office2003 türkçe
sevgili kombo AI3 hücresinde bir problem yok zaten ama verdiğin formülü AL4 hücresine yapıştırdığım zaman formül hatası veriyor.bir de formül benim istediğim gibi değil zannedersem.çünkü Amele(A) ile ilgili bir ibare görünmüyor.Yine de ilgine teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
office2003 türkçe
sevgili kombo çok teşekkür ederim.işte bu.yalnız benim anlamadığım olay bu formülü ben yapıştırma yaptığımda hata verdi bu konuda bir tavsiyeniz bilmediğim birşey mi var aceba.tekrar tekrar teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn. karadag
Dosyanızda hücreleri birleştirmiştiniz. Onun için formülü kopyaladığınızda hata verdi. Kopyalamayıp yazsaydınız veya hücreleri çözüp kopyalasaydınız hata vermezdi.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
Alternatif
AL3 hücresine aşağıdaki formülü kopyualayın aşağıya doğru sürükleyerek kopyalayınız

=ARA(EĞER(YADA(B3="A";B3="U");B3;0);{"A";"U";0};{25;50;0})