Pul Harcama Yardımı

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Ben, işyerinde servislere göre gönderilen postaların zarf adedini, kaç liralık pul yapıştırıldığını(tek pulun ne kadar olduğu), kaç adet o puldan kullanıldığı ve toplam miktarı hakkında rapor sayfasında otomatik kayıt tutmak istiyorum. Ayrıca Rapor sayfasında alınan kaçar liralık kaç adet ve toplam kaç liralık pul olduğunu yazıp ve bunun üzerine harcanan pul sayısı ve miktarı düştükten sonra ne kadar pul kaldığını görmek istiyorum.....

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Bir hücreye girilen TARİH hakkında....?

Ekteki dosyada açıklamasını yaptım...Bir hücreye(A22) girilen TARİH (tıklandığı zaman küçük takvim açılırsa da olur) ; A,B,C.D,E,F,G,H ve I çalışma sayfalarında varsa hepsini toplayarak rapor sayfasındaki yerlerine toplanmış (sadece girilen tarih varsa) olarak yazılmasını istiyorum
(girilen tarih te yani günlük olarak ne kadar işlem yapıldığını görmek için)

Yardımlarınızı bekliyorum....

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Ekli dosyayı inceleyiniz

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Zafer arkadaşım ilgin için çok teşekkür ederim...

Ben bu makro'yu başka excel çalışma kitabına kopyaladığım zaman ve bu sayfaların ismi farklı olduğu zaman da işe yarar mı yoksa düzeltmek mi gerekir?

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Rapor sayfası olsun, diğer sayfaların ismi değişik olabilir.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
öncelikle ilginize ve yardımınıza teşekkür ederim...

size bir sorum daha olacak... bu verdiğiniz makroyu kullandım. ancak sayfayı koruduğum zaman butona tıkladığım zaman hata (sayfa korunmadan işlem oluyor) veriyor. Butonun üstüne sağ tuş yapıp koruma olayını kaldırdığım zaman da aynı hatayı veriyor...

Bu konu ile ilgili yardımınızı bekliyorum.(Sayfayı kilitli tutmam lazım)

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Acil yardım ederseniz çok sevinirim......

Daha önce sizin yardımınızla yapmıştım bu macro olayını, Ancak araya yeni sütun ekledikten sonra macro bozuldu herhalde.

Rapor sayfasında A22 hücresine girdiğim tarihte harcanan pul miktarını a,b,c,d,e,f,g,h ve i adlı çalışma sayfalarında girilen tarih varsa toplayarak A22 nin devamına yani 22. satıra yazıyordu. 22.satırın araya 0,65 Ykr lik pul için 2 sütun açtıktan sonra tam toplamamaya başladı. Bununla ilgili yardımlarını bekliyorum

Örneğim ekte

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Türkçe
Sayın Leventm yukarıda ki sorumla ilgili yardımını bekliyorum.

Yardım etmeniz lazım yapmış olduğum çalışma kitabını şu anda kullanamıyorum ...