Python Bölümü Açılması

bluefalcon

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.12.2025
Merhabalar,

Yıllardır bu sitenin üyesiyim ve o kadar çok şey öğrendim ki, diğer arkadaşlara yol gösterecek, fikir verebilecek aşamaya kadar geldim. Şimdi yeni bir maceraya yani Python öğrenmeye başladım. Excel benim ilk göz ağrım ve bunu VBA ile taçlandırmıştım. Aynı seviyeye gelebilmek ve buradan da uzak kalmamak adına bu platformda Python sayfası açılmasını öneriyorum. Sanıyorum benim gibi düşünen ve bölüm olmadığı için farklı alanlara başlık açan (ki bugün bir tane yaptım) birçok kişi bu konuya olumlu yaklaşacaktır.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn bluefalcon

Bu tip talepler geçmişte de gündeme geldi. Farklı programlama dillerine yönelik başlıklar açılmasını yönetim olarak uygun bulmuyoruz. Bizim hedefimiz Excel ve onun programlama dili olan VBA üzerinde en iyi olmaya çalışmaktır. Dolayısıyla her zaman adımıza uygun olarak kalmaya özen göstereceğiz. Bu durumu anlayışla karşılayacağınızı ümit ederiz.

bluefalcon

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
03.12.2025
Bilgilendirme için teşekkür ederim. Access ve SQL gibi alt sayfalar olunca Python gibi hızlı bir şekilde ilerleyen ve zaman içerisinde daha fazla kodlama dünyasında yer alacak bir programlama dilinin forumun daha geniş kitlelere hitap etmesi açısından faydalı olacağını düşünmüştüm. Tekrar teşekkürler

kulomer46

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021 - Türkçe
08-06-2027
Merhaba

Şahsi fikrim olarak bencede bu sitede Excel ve VBA ya sadık kalmaliyiz.

Selamlar...