rakamı Yazıya çevirme

Başlık pek uymadı ama aklıma başka şeyde gelmiyor. Beni sorum şu
A sütunundaki hangi satırda (103-Gönderme Emri Hesabı) varsa B sütunundaki ilgili satırdaki rakamı D1 satırına yazıyla yazdırmak istiyorum

Türker Bey anlatamadım yazıyla yazdırma problemi değil onu yapabiliyorum. bir dosya eklemek istiyorum ama ataç bulamıyorum

Veyselemre bey gönderdiğiniz dosyada yaptığınız bir şey yok anlatamadım galiba
Kullanılması gereken formül sanırım "EÐER(VE(...YAZIYLA şeklinde bir formül olmalı ama nasıl yapacağımı bilemedim.

Arkadaşlar cevap alamadım bu nedenle anlatamadığımı umarak tekrar anlatıyorum
Tahakkuk müzekkeresi ve Verile emrinde Ã?denecek tutar sabit bir satırda değil yapılan işleme göre aynı sütunda ama farklı satırlarda olabiliyor öyle bir formül verebilmek lazım ki diyelim ki A sütununda "103"Hesabın bulunduğu satırın B deki tutarını C ye yazıyla yazdırmak

X

xxrt

Misafir
Kullandığım Yazıyla YTL fonksiyonu
=YaziylaYTL'dir siz kendinize göre uyarlarsınız.
Sanırım anlatmak istediğiniz,
103 Hesabına ait Alacak hesabının değişen satırlarda bulunu ilgili hücreye yazı ile yazılması olsa gerek..
Benim anladığım buydu.Dosyayı bir inceleyin..
Olmazsa tekrar detaylı bir açıklama ile sorarsınız.

Edit:Sayın Admin yazınızı fark etmedim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Rakamı yazıya çeviren hazır bir fonksiyon maalesef yok,bu durumda vba dan istifade ederek kullanıcı tanımlı fonksiyon tanımlamak gerekiyor. Bununla ilgili sitemizde çok sayıda kaynak mevcut. Bunlardan hareketle aşağıdaki dosyaya ben bir kod ilave ettim. Fonksiyonların içinde "YaziylaYTL" isimli bir fonksiyon göreceksiniz. Bu fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Not:Sn xxrt cevaplarımız çakıştı özür

Eyvallah arkadaşlar istediğim gibi olmuş elinize sağlık
Bu arada sayın Yöneticim bende farkettim sorularda çok anlatamadım kullanmışım :bravo:

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Neyse,
arkadaşlar doğru anlayıp sorunu çözmüşler. :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
gencturk' Alıntı:
Arkadaşlar cevap alamadım bu nedenle anlatamadığımı umarak tekrar anlatıyorum
Tahakkuk müzekkeresi ve Verile emrinde Ã?denecek tutar sabit bir satırda değil yapılan işleme göre aynı sütunda ama farklı satırlarda olabiliyor öyle bir formül verebilmek lazım ki diyelim ki A sütununda "103"Hesabın bulunduğu satırın B deki tutarını C ye yazıyla yazdırmak

Bir örnek gönderebilirmisin