Rapor üzeriden form açmak

Excel Vers. ve Dili
2007
Herkese Merhaba,

Arkadaşlar,

Rapor üzerinde kayıt no alanı var bu alana tıklanınca form açıp ilgili kahda gitmesini istiyorum. Kayıt No sıralı ise (1,2,3,....) sorun olmuyor fakat aradan bir kayıt silince yanlış kayda gidiyor.

Örneği ekte, acil ve değerli yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Benim bildiğim kadarıyla raporlar üzerindeki alanlarda bu türden olay yordamları yazılmıyor. Bunun yerine rapor tarzında formlar oluşturun bence.

Excel Vers. ve Dili
2007
Sayın hocam,

eki inceleme fırsatı bulabilirseniz, hali hazırda zaten çalışıyor ama formda yanlış kaydı getiriyor.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Cahilliğimi mazur görün ama sizin raporunuzda herhangi bir kayda gitmek için nereye tıklayacağız? Onu bulamadım. Çünkü rapor üzerinde işaretçi değil mercek çıkar.

Bu arada amacınız bir formda tıklanan kaydı rapor olarak görmek değil değil mi? Yani doğru anladım. Siz bir raporu açıp o altı çizilmiş sayılara tıklamaya mı çalışıyorsunuz?

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Sayın Mehmetdemiral;

2007'nin en büyük avantajlarından birisidir rapor görünümü. (ön izleme değil) Bu görünümü özelleştirmek ve sadece ilgili alana sağ klikle çıkan filtreler bile 2007 ye geçmek için başlı başına bir sebeptir..

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bu formda kötü espriler yeni bir emre kadar yasaklandığı için bu yazıyı siliyorum.

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Hele birde ilgili sütün ya da alana göre filtrelemeleri görseniz, nerdeyse sınırsız bir filtreleme var.. Rapor sonuçları da bu filtrelerle oto değişiyor. Bu yüzden rapor kaynağındaki sorgu ölçütleriyle uğraşmaya gerek yok. Raporda tüm sonuçlar çıksın, daha sonra rapor üzerindeki filtrelerle zaten istediğimiz her türlü filtrelemeyi yapabiliyoruz. Seçilmiş filtreler üzerine de filtre uygulayabiliyoruz.. Yani arayıp ta bulamadığımız birşey..
Bunca zaman geçmediğiniz kabahat zaten ;)

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Burada yazdıklarım daha sonra çok anlamsız geldiği için değiştirilmiştir. Yanlış anlayan arkadaşlardan özür dilerim..

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Ben sadece versiyonlar arasındaki farktan bahsettim ve konuyu saptırmayalım lütfen..

Excel Vers. ve Dili
2007
bu arada sayın hocam raporu açarsan kayıt no larını görebilirsiniz, köprü formatında onlara tıklayınca form açıyor.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Neden rapor üzerinden form açmakta ısrarlısınız. Bence rapor olarak kullandığınız ara yüzü neden form olarak hazırlamıyorsunuz. Form üzerinden istediğiniz başka formu açabilirsiniz.

İyi çalışmalar