Raporda her bölüm için sayfa numaraları 1'den nasıl başlatılır?

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Merhaba arkadaşlar,
Raporda her bölüm yeni birsayfadan başlıyor. bunların sayfa alt bilgilerinde yer alan sayfa numarası bilgisini her bölüm için 1'den başlamasını istiyorum. nasıl yapılacağı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
bölümlerde sayfa numaraları sıfırlanamaz mı

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
sayın üstatlarımız,
acaba soruyu mu eksik soruyorum?

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Merhaba arkadaşlar,
Raporda her bölüm yeni birsayfadan başlıyor. bunların sayfa alt bilgilerinde yer alan sayfa numarası bilgisini her bölüm için 1'den başlamasını istiyorum. nasıl yapılacağı konusunda yardımlarınızı bekliyorum.
Sayın abkbek, Burada "her bölüm" den kastınız nedir? Biraz daha açar mısınız? EN iyisi bir örnek gönderiniz. Yoksa cevap almanız güç..

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın arkadaşlar,
sorumun daha iyi anlaşılması için bir örnek ekliyorum. ekteki örnekte yer alan raporda veriler ehliyet cinslerine göre sınıflandırılmış (bölümler oluşturulmuş) durumdadır. her ehliyet cinsi yeni bir sayfadan başlıyor ve personeli listeliyor.

Benim istediğim sayfa alt bilgisinde yer alan "sayfa no / Toplam sayfa" bilgilerinin her ehliyet cinsi için 1'den başlayarak sayfaları numaralandırması ve kendi içinde devam etmesi,

Yani örnek rapor üzerinde yer alan ehliyet cinslerine göre ilk sayfa alt bilgileri;
A sınıfı için "Sayfa 1/1", (Toplam 1 sayfadan oluşuyor )

B Sınıfı için "Sayfa 1/4, (Toplam 4 sayfadan oluşuyor, diğer sayfalar 2/4, 3/4, 4/4 şeklinde olacak)

C Sınıfı için "Sayfa 1/3 (Toplam 3 sayfadan oluşuyor, diğer sayfalar 2/3, 3/3)

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Hepsi bir rapor olarak sıralanan bu verilerin nasıl sizin dediğiniz şekilde numaralandırılacağını bilmiyorum. Fakat ben olsaydım rapor alma işini daha profesyonelce yapıp bir form üzerinden filtreleyip öyle liste çıkartırdım. Böylece hem başlarına sıra no koyup hem de her biri için ayrı rapolama ve sıra no (tabi ki her bir ehliyet türü için ayrı sıralama) yapabilridim. Örneği hazırlıyorum. Beğenirseniz bence öyle olması daha mantıklı.. Kolay gelsin. Örnek birazdan...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın abkbek,

Örnek eklediğiniz zaman nasıl cevap bulunuyor.

İnceleyin. Düzeltmesini yaparsınız.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Tebrikler Modalı.. Benim önerimle ilgili uygulama da aşağıda.. Farklı bir yöntem belki ama sonuçta çözüm sizin yaptığınız şekilde... Tekrar tebrikler...

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Teşekkürler, Sn. modalı ve Sn. mehmetdemiral.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın Modalı ve Mehmetdemiral,
gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. bundan sonra tüm sorularıma örnek ekleme hususuna da dikkat edeceğim. emeğinize sağlık.