Raporda Resim Göstermek

Hayırlı geceler diyerek başlamak istiyorum..

Değerli üstadlarım formdan birçok konuda faydalandım içinden çıkamadığım bir problemim var ekli örnekte raporda resmi bir türlü göstemeyi beceremedim yaklaşık 2 gündür bir çok örnek üzerinde çalıştım ancak bir türlü olmadı ekli örnek üzerinde raporda resmi göstermeme yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden herkese teşekkürler....

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Uygulamanızda herhangi bir rapor görünmüyor.

İki adet form var.

İyi çalışmalar

değerli hocam rapor yok ancak resimi raporda görmek istiyorum uğraştım olmadı rapor sıradan bir rapor olabilir örnek asıl kullanmak istediğim proje değil kendi projemde ekte göndermiş olduğum resim ekleme formunun 3 resimli olanı var ama rapor bölümne entegre edecğimden resimin gösterilmesini rica ediyorum saygılar sunuyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın akarayilan,

Raporunuza 3 adet resim çerçevesi ekleyin adları Resim1, Resim2, Resim3 olsun. Üç tane de görünmez metin kutusu ekleyin, adları da txtResimYolu1, txtResimYolu2, txtResimYolu3 olsun. Metin kutularını tablonuzdaki resim yolllarıyla ilişkilendirin. Sonra raporun kod sayfasını açın ve şu kodları girin:

Kod:
Function setImagePath()
    Dim strImagePath, strImagePath1, strImagePath2, strImagePath3 As String
    On Error GoTo PictureNotAvailable
    strImagePath1 = Me.txtResimYolu1
     strImagePath2 = Me.txtResimYolu2
     strImagePath3 = Me.txtResimYolu3

Me.Resim1.Picture = strImagePath1
    Me.Resim2.Picture = strImagePath2
    Me.Resim3.Picture = strImagePath3
Exit Function
PictureNotAvailable:

End Function

Private Sub Ayrıntı_Format(Cancel As Integer, FormatCount As Integer)
Call setImagePath
End Sub
İyi çalışmalar

hocam çok teşekkür ediyorum. Bir çok üye arkadışıma yardımları esirgemedinizi biliyorum bana yapmış olduğum uygulamay katkıda bulundunuz için sonsuz teşekkürler.