raporda toplama ve çıkarma işlemi

bir raporum var bu raporda iki tane alan var (a) ve (b) bunları toplamak veya çıkarmak istiyorum. (a) ve (b) ye değer girdiğimde sonuç doğru çıkıyor. ancak (a) veya (b) den herhangi birine değer girmezsem sonuç yanlış çıkıyor. bunu nasıl düzeltebilirim.

Excel Vers. ve Dili
2010
örnek gönderirseniz daha etkin yardımımız olur onun haricinde sebeplerini sıralamaya kalksak zaman yetmez siz örneğinizi ekleyin ondansonra biz gözatalım hatayı size bildirelim ok

sen tabloya hiç bir bilgi girmeden sonuç istiyorsun sorun ondan çıkıyor

mrb

tamam tabloya değer girmiyorsun demişsiniz. gelen ödeneğe sıfır girdiğimde de kalanda hata veriyor.
dosya ekte

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın kardeşim bu tabiki olmaz excel sayfasındaki bir alana direkt access sorgusundan topla böl çıkar işlemi zaten olmaz hata burda

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Gerçi pek derinlemesine incelemedim konuyu ama burada yapılabilecek iki yol var.

1. İstenen raporu, tekrar Access içinde oluşturmak

2. Rapordaki verileri bir sorguda oluşturmak ve mutlaka excell e taşınması gerekiyorsa dışarıda bir excel kitabı oluşturup kodlarla sorgunun verilerini excel sayfasına taşımak.

İyi çalışmalar:)

gelen veya gidende bilgi olmazsa raporun anlamı olmaz. ayrıca modalı haklı çünkü harcama kalemleri çeşitlenince sizin rapor bir işe yaramaz. yinede düzeltilmiş bir örnek ekte

iyide öyledeğil

ya benim formum exel demişsiniz öyledeğil işte. exel sadece formumun içinde bir görüntü için. exeli kullanmıyorum. içinde alt form oluşturarak oralara (sadece ilk iki satırı yaptım.diğerlerini sorunumu çözünce yapacağım.)
yapıştırdım. bir bakarsanız sevinirim.

her biri için ayrı sorgu her biri için ayrı ayrı rapor çok uzun yol deniyorsun kolay gelsin.

başka kısa bir yolu var mı

kısa bir yol biliyormusunuz.