Raporda veri olmadığı halde çizimin görülmesi

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
Arkadaşlar hazırladığım programda a isminde bir kaydım var. ayrıntı kısmında 3 tane veri olduğu için 3 çizimi gösteriyor. Ben ise her sayfada veri olsun ya da olmasın 5 çizim alanı görmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
arkadaşlar bu konuda sitede çok araştırma yaptım. sn modalının cevabını buldum ama bir türlü uyarlayamadım. cevaplarınızı bekliyorum.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Sizin olay biraz farklı... Rapor kayıt kaynağına, eğer ne olursa olsun 5 çizim eklenecekse çizim alanlarına o alanlar için (5-çizim_alanları) kadar boş alan ekletmelisiniz. Eğer 5 ve katları olsun derseniz de mod5 e göre yapmalısınız.

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
sn. beab05, kusura bakmayın bu programı hazırladım ama çok ta bilgim olduğu söylenemez. bana her sayfada kroki çizmem için 5 tane çizim alanı gerekli. parsel bilgisi olan 3 kaydı göstermesini diğerlerini ise boş çıkartmasını istiyorum. eğer 1.veri,2.veri vb. şeklinde bir yol var ise sanırım o da olabilir. mod5 hakkında bilgim yok biraz deneme yaptım ama olmadı.

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
arkadaşlar çözümü buldum. bayağı sıradan bir çözüm oldu ama şimdilik işimi gördü. rapora resim ekleyerek sorunu çözdüm. sayfanın sonunda biraz fazlalık kalıyor ama yine de dediğim gibi işimi gördü. teknik bir şey olmadı ama yinede sizlerle paylaşmak istedim.