raporlamada sorun

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
merhaba ustalarım sizden ricam yapmakta olduğum projede rapor önizleme istediğim zaman access tamamıyla kilitleniyor ve önizleme olmuyor ustalarımdan yardım bekliyorum. prg küçülterek ekliyorum.
teşekkür ederim.
ahmet yenginoğlu

Excel Vers. ve Dili
access
Birşeyller yaptım inceleyin,referanslardaki MİSSİG yazan bölümleri silin
kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Missing bölümlerini o projede kullanıyor olabilir. Silince bazı şeyler çalışmayabilir. Onda hata vermiyor olabilir. Problem yine de referanslardan kaynaklanıyor. Bazı referanslar Access'in temel komutlarını bile etkileyebiliyor. Mesela mevcut raporunun içeriğini olduğu gibi kopyala yapıştırla başka bir rapora taşıyıp onu açmasını istediğimde raporu açması gereken kodlar hata verdi. Anlam verememekle beraber projeyi oluştıran tüm referansları doğru yüklemem gerekiyordu. Onun için de referanslardaki kayıp başvuruları inceledim ve gördüm ki bazı dll ve ocx'leri bulmam zor... (Mesela hp ile ilgili olanı) O yüzden raporu açmak için makro1 adlı bir makro kullandım. Bence pratik bir çözüm. Sonunda işi görüyor. Tek tek hangi referansın buna neden olduğunu deneyip bulmak daha zor:)))

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim. sayın celoy yapmış olduğun örneği çok beğendim ellerine sağlık.
sağlıklı kalın...