raporların çıktısını "katlı kitap" (booklet

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
selam;

Acaba raporları (MSWord'deki gibi) katlı kitap/booklet formatında yazdırabilir miyiz?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
bu sorum cevapsız mı kalacak? :(

30 ila 50 sayfa arasında rapor alıyorum. Bunları kitap formatında basmam gerekiyor...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
Selam

Booklet formatı ne demek biraz açarmısınız.Çoklu kolonda mı yazdırmak demek?En iyisi bookleti anlayabilmemiz için bir örnek ekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
kitap formunda çıktı almak demek. fasikül halinde yani...
Kağıdınızı yatay düşünün; (4 sayfalık çıktı almak istediğinizde) ön yüzüne 1. ve 4. sayfa arka yüzüne 2. ve 3. sayfa basılıyor. ortadan katladığınızda kitap haline geliyor (resme bakın). daha fazla sayfa olduğunda tabiki ona göre bir düzenleme oluyor.

Bunu MSWord'de yapmak kolay, sayfa yapısı'ndan "katlı kitap"ı seçtiğinizde dokümanın çıktısını kitap formatında alabiliyorsunuz (Tabi arkalı önlü basmak için yazıcı ayarlarından çift yönlü bas seçeneğini etkinleştirmeniz lazım). bunu denerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Bunu access'te nasıl başarabiliriz diyorum. 40-50 sayfalık raporlar oluşuyor. mesela 16'şar sayfalık fasiküller halinde nasıl çıktı alabiliriz?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
bir de MSWord örneği gönderiyorum... bunu "Microsoft Ofice Document Image Writer" ile ya da "Acrobat Distiller" ile bir dosyaya... bunlar yoksa herhangi bir yazıcı ile yazdırmayı deneyin (kağıda basacaksanız çift yönlü yazdırmayı etkinleştirin).

Vaktinizi aldım, özür dilerim... ilgilenenlere ayrı ayrı teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
Teşekkür ederim jale hanım;

Tablodaki ilgili alanı OLE Nesnesi olarak ayarlayarak problemin bir kısmını halletmeyi başardım sayılır. Yani girdiler üzerinde biçimlendirme yapabiliyorum. Ole nesnesi olarak MSWord'ü seçtim. Bir yerden bulduğum kodu da formdaki bilgi girişi yaptığım nesneye ekledim. Böylece her yeni veri girmek istediğimde Ole nesnesi olarak MSWord otomatik seçiliyor. buraya kadar iyi gibi...

Bu sefer rapor alırken problem yaşamaya başladım. Rapor üzerindeki alanlar içeriğe göre genişleyip daralmıyor. Bunların "Büyüyebilir", "küçülebilir" gibi bir özelliği yok. Dolayısıyla yazdıklarımın hepsi raporda görünmüyor. Ayrıca raporu word'e göndermek istediğimde içerik gitmiyor. Ã?rnek bir dosya da ekledim

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.