reference'den DAO library alamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
ya arkadaşlar belki basit bir sorun ama olmuyor. arkadaşlardan alıp kendime göre uyarladığım şu aşağıdaki kodu çalıştıramadım. butona atadım ama hiç tepki vermiyor. references ten DAO 3,6 object seçili ama çalışmıyor.ve dahası; başka references library leri seçip almak istediğimde ingilizce bi hata veriyor; "Name Conflicts With Existing Module,Project,Or Object Library" şeklinde bi hata..ama benim sorun bunlarla değil galiba, bu kodu çalıştırmam için DAO 3,6 Object Library gerekiyor değil mi? ama o da seçili halde! niye çalışmıyor bilmiyorum.ya hocalar nerede hata yapıyorum acaba , bu kodu çalıştırmam lazım.rica etsem yardım eder misiniz?
NOT:access 2007 ile çalışıyorum
Private Sub Komut7_Click()
Dim SID1, SID2 As String
Dim stLinkCriteria1, stLinkCriteria2 As String
Dim rsc As DAO.Recordset

Set rsc = Me.RecordsetClone

SID1 = Me.[adı].Value
SID2 = Me.[soyadı].Value
stLinkCriteria1 = "[adı]=" & "'" & SID1 & "'"
stLinkCriteria2 = "[soyadı]=" & "'" & SID2 & "'"

If DCount("[adı]", "kişiler", stLinkCriteria1) And DCount("[soyadı]", "kişiler", stLinkCriteria2) > 0 Then
'Undo duplicate entry
Me.Undo

MsgBox "Girmeye çalıştığınız " _
& SID & " No'lu ALANADI daha önce girilmiş." _
& vbCr & vbCr & "Lütfen Kayıtlarınızı Kontrol Ediniz.", vbInformation _
, "Tekrarlanan ALANADI Numarası"

rsc.FindFirst stLinkCriteria1
Me.Bookmark = rsc.Bookmark
End If

Set rsc = Nothing
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
ya değerli arkadaşlar sorun halloldu.kusura bakmayın. sizi meşgul etmemek için hemen cevap yazayım dedim. sorun makro güvenliğinin yüksek oluşundanmış.teşekkür ederim.
bi kaldı; aradığı kayıt varsa uyarı veriyor çok güzel, eğer böyle bi kayıt yoksa böyle bir kayıdı eklemesi için yazılması gereken kod bloğu nasıl olmalı acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...