Regedit'te İmleç Ayarı

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Merhaba Arkadaşlar,
Excel Seçenekleri dışında, örneğin Regedit ortamında İmleç yönünü belirlemek mümkün mü !

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Yapmak istediğinizi görsel olarak gösterebilirseniz bir çözüm bulmaya çalışalım.
kastınız farenizin sol üstünün değilde sağ üstünün olduğu yere mi tıklamasını istiyorsunuz?
220908 220909 ??

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Merhaba,

Yapmak istediğinizi görsel olarak gösterebilirseniz bir çözüm bulmaya çalışalım.
kastınız farenizin sol üstünün değilde sağ üstünün olduğu yere mi tıklamasını istiyorsunuz?
Ekli dosyayı görüntüle 220908 Ekli dosyayı görüntüle 220909 ??
netzone üstadım ilgin, yardım severliğin çok teşekkürler. Mouse ile ilgili değil. Şöyleki bir şey yazıyorum imleç aşağıya gidiyor. Normali bu. Bazen kendiliğinden imleç Sola doğru gitmeye başlıyor. Excel Seçeneklerde düzeltiyoruz ama bir süre sonra, neden olduğunu anlayamadığımız bir şekilde imleç yine sola gidiyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Kullandığınız bir dosya/eklenti buna sebep oluyor olabilir.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Rica ederim @baydeniro, tecrübe yada fikir sahibi olduğum konularda yardım etmeye çalışıyorum.
Öyle sanıyorum ki sizin imleç diye ifade etmiş olduğunuz aslında seçili olan hücre. Enter'a bastığınızda alt satıra geçiyor ve siz zaman zaman sola olarak değişen bu hücre yönünü ara ara düzeltmek zorunda kalıyorsunuz.
@Korhan Ayhan Bey'in belirttiği gibi bir eklenti olabileceği gibi makro içeren bir dosyada yaşıyorsanız kodlarınız arasında
Application.MoveAfterReturnDirection = xlToLeft olup olmadığını kontrol ediniz.

*Konuyu yanlış anlamış ve yorumlamış da olabilirim, belkide durum aşağıdaki gifte olduğu gibidir?

İyi çalışmalar.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
20-02-2025
Merhaba,

Rica ederim @baydeniro, tecrübe yada fikir sahibi olduğum konularda yardım etmeye çalışıyorum.
Öyle sanıyorum ki sizin imleç diye ifade etmiş olduğunuz aslında seçili olan hücre. Enter'a bastığınızda alt satıra geçiyor ve siz zaman zaman sola olarak değişen bu hücre yönünü ara ara düzeltmek zorunda kalıyorsunuz.
@Korhan Ayhan Bey'in belirttiği gibi bir eklenti olabileceği gibi makro içeren bir dosyada yaşıyorsanız kodlarınız arasında
Application.MoveAfterReturnDirection = xlToLeft olup olmadığını kontrol ediniz.

*Konuyu yanlış anlamış ve yorumlamış da olabilirim, belkide durum aşağıdaki gifte olduğu gibidir?

İyi çalışmalar.
teşekkür ederim netzone, sağlıcakla kalın