Reklam yazılımları

İş yerinde Windows 98 kullanıyorum. İnternetten bilgisayarıma reklam yüklendi. Tempory İnternet Files ve altında bulunan dosyaları boşalttım, Temp dosyasının içeriğini sildim ve regedit te bulanan anahtarını sildim ama bilgisayarı her açtığımda yeniden yükleniyor. bu reklam yazılımını silmek için bir yol lazım ama bu yolu bir türlü bulamadım. Reklam yazılımının nereye yaptığınıda bilmiyorum. yardımcı olacak ardaşlara şimdiden teşekkürler

reklam önce c nin içine yaştırıyor. ben silmeme rağmen bilgisayarı her açtığımda dosyalar tekrar geliyor. ve internet sayfası olarak açılıyor

X

xxrt

Misafir
Başlat>>Proğramlar>Başlat'ın içine bir bak.
Birde aşağıya bak.Alternatif cavaplar gelebilir.

X

xxrt

Misafir
O zamaan ..Ms-Dos kipinde başlatın
c:\>scanreg ø restore/
eski tarhi geri yüleyin.Olmazsa :?
ø=Boşluk

regedit altında hkey local makina, software, microsoft, windows, current version, run. burdan istediğin şeyi silebilir istediğin şeyi ekleyebilirsin. burası windows un ana mscon fiği dir. herkes açılışta çalışan şeylerin msconfig de olduğunu sanır ama yanılıyorlar. bu adreste daha fazlasını bulursun gizlenmiş çalışanları bile. ayrıca windows la ilgili istediğin şeyi recep_kebelioglu@hotmail.com adresine danışabilirsin. excel de pek iyi olmayabilirim ama windows ta kendime güvenirim :)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Birde ad-aware ve spyboot gibi programlarla bilgisayarınızı taratıp, casus yazılımlardan kurtulabilirsiniz.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Ad-Aware SE Professional yazılımını internetten indirin ücretsizdir.
tarama yapın .

Daha başka spyware programlarınada bakabilirsiniz.