renk paleti

Excel Vers. ve Dili
ofis xp, 2003
arkadlar ofis 2003 tr kullanıyorum eki incelerseniz renk paletinde hiçbirşey görünmüyor. yanlız tıklayınca mesala form o rengi alıyor.renkleri görmem için çözüm nedir.tşk

Ben şöyle birşeyler buldum.İşnizi göreceğini sanıyorum.Kolay gelsin

Size gereken renk palette yoksa, kendi özel renklerinizi oluşturabilirsiniz.

Tasarım görünümünde (Tasarım görünümü: Þu veritabanı nesnelerinin tasarımını gösteren bir pencere: tablolar, sorgular, formlar, raporlar, makrolar ve veri erişim sayfaları. Tasarım görünümünde yeni veritabanı nesneleri oluşturabilir veya varolanların tasarımını değiştirebilirsiniz.) bir form, rapor veya veri erişim sayfası açın.

Bölümü (bölüm: Form, rapor veya veri erişim sayfasının bir parçası, örneğin üstbilgi, altbilgi veya ayrıntı bölümü.) veya denetimi (denetim: Metin kutusu, onay kutusu, kaydırma çubuğu veya komut düğmesi gibi, kullanıcıların programı denetlemesine izin veren kullanıcı arabirimi grafik nesnesi. Denetimleri kullanarak verileri veya seçimleri görüntüleyebilir, bir eylemi gerçekleştirebilir veya kullanıcı arabirimini daha kolay okunur bir hale getirebilirsiniz.) seçin ve özellik sayfasını açmak için Form Tasarımı, Rapor Tasarımı veya Sayfa Tasarımı araç çubuğunda Ã?zellikler simgesini tıklatın. Aşağıdakilerden birini yapın:

Form veya raporda, ForeColor (denetimdeki bir metin için), BackColor veya BorderColor özelliğini tıklatın.

Bir veri erişim sayfasında, Renk (denetimdeki bir metin için), BackgroundColor veya BorderColor özelliğini tıklatın.

Renk iletişim kutusunu açmak için özellik kutusunun yanındaki Oluştur düğmesini tıklatın.

İletişim kutusunu genişletmek için Ã?zel Renk Tanımla'yı tıklatın.

İletişim kutusunun sol tarafındaki Ã?zel Renk kutularından birini tıklatın.

İstediğiniz rengi bulunduran renk arıtıcı kutunun herhangi bir yerine tıklatın. Renk arıtıcı kutu tüm kullanılabilen renkleri görüntüler.
Renk arıtıcı kutusunda seçilen rengin parlaklığını tanımlamak için, parlaklık çubuğunun yanındaki oku sürükleyin.

Microsoft Access Renk/Kalın kutusunun sol tarafında oluşturduğunuz rengi görüntüler. Sizin oluşturduğunuza çok benzeyen kalın rengi görmek isterseniz, Renk/Kalın kutusunun sağ tarafına çift tıklatın.

Ã?zel Renklere Ekle'yi tıklatın.

Access, Ã?zel Renk kutusunda oluşturduğunuz özel rengi görüntüler.

Not Ayrıca, Kırmızı, Yeşil, Mavi, Ton, Doy (doyma) ve Par (parlaklık) kutularında sayıları yazarak renk oluşturabilirsiniz.