renklendirme

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 - 2013 İngilizce
Ekte gönderdiğim dosyada kişilerin gün bazında yaptığı iş sayıları görülüyor.

En üstteki b2:n2 hücrelerde de toplam bazında kişilerin yaptığı işler var.

Kolonları yapılan iş sayılarına göre renklendirmek istiyorum; ama b2:n2 arasındaki iş sayılarını küçükten büyüğe dizdiğimizde en küçük olan için belli bir renk, en küçük ikincisi için belli bir renk ve böyle devam ediyor

Asıl sorun bunu 13 kişi için yapmak ve kişilerin yaptıkları iş sayılarının birbirlerini oranı aynı olmadığından; 2. sırada yer alan o gün daha fazla iş yaparsa 3. yü geçecek ve rengi değişecektir. Ama nasıl??

Cevabınızı makro kullanmadan verebilirseniz çok sevinirim:)

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28.05.2019
sayın demirtas merhaba,

bende bu sorunuzla ilgili bir örnek vardı ama biraz değişik.
renklendirmeleri başka bir yerde yapıyor.
umarım işinize yarar.

iyi çalışmalar,

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuz koşullu biçimlendirme için ideal bir uygulama fakat koşullu biçimlendirme özelliğinin en fazla 3 biçimlemeyle sınırlı olması tüm kolonun renklendirilmesini mümkün kılmıyor. Eğer makrolu çözüm isteseydiniz çözüm çok kolay olacaktı. Koşuulu biçimlendirme ve fonksiyonlarla ekte sunduğum şekilde bir çözüm öneriyorum. Belki işinize yarayabilir. Her ismin altındaki rakamları değiştirirseniz, sıralamaya göre renklerin yer değiştirdiğini göreceksiniz.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 - 2013 İngilizce
Leventm,

makro istemedim çünkü o konuda 1 bilgim yok Eğer çözüm makrolu olursa sadece sorumun cevabını almış olurdum, yeni 1 şey öğrenemezdim

Ben sütunların rakamlar değiştikçe renklenmesini istiyordum ama bu halini de oldukça güzel buldum

Teşekkürler..