Resim Ekleme kodunda karşılaştığım hata,

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Arkadaşlar merhaba,
Yine forumdan aldığım ve resimleri ayrı bir klasörde muhafaza edip tabloda sadece resmin adres dizinini kaydeden örneği kendi çalışmama aktardım formdaki "resim ekle" komutuna bastığımda Ek'teki hata ile karşılaşıyorum. oysa forumdan aldığım örnek veritabanında hiçbir problem olmadan çalışan komut düğmesi hazırladığım formda (metin ve komut düğmelerinde hiçbir değişiklik yapmamama rağmen) çalışmıyor.

resim ekleye basınca klasör listelerinin yer aldığı iletişim penceresi açılıyor ve eklemek istediğim dosyayı işaretliyorum. böylece resmin adres dizinini tabloya aktarıyor.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Arkadaşlar merhaba,
daha önce sorulan soruları inceledim ve Modalı üstadımızın aşağıdaki cevabı ile problemi hallettim.

"Formu tasarım görünümünde açıp kod yazma penceresini açın, tools menüsünden Referances ı seçip açılan pencerede eklenmiş olan referanslara Microsoft Oficce 1X Object Library referansını ekleyin."

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
bu seferde başka bir problem

Arkadaşlar merhaba,
yukarıdaki düzeltmeyi yaptıktan sonra da ekteki hata nedeniyle formumu çalıştıramadım. ikinci ekte hata veren çalışmamı da gönderiyorum. ilgilenebilirseniz çok memnun olurum.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Öncelikle şunu yapın. Yeni bir access dosyası oluşturun. Dosyayı tasarım modunda açıp mesela tablolar sekmesinde iken sağ tuş yapıp AL deyin. Sonra da bu dosada ne varsa alın. Hata düzelecektir. Fakat bu arada dosyanızda batı hatalar mevcut. Mesela form üzerinde Me.[DOSYA_YOLU].SetFocus şeklinde bir odaklanma kodu kullanıyorsunuz ama böyle bir nesne mevcut değil. Ayrıca getFileName() fonksiyonundaki
With Application.FileDialog(msoFileDialogFilePicker)
satırı hata veriyor. Büyük bir ihtimalle bir eksik tanımlama olabilir.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Bu ve bu konuya bağlı diğer sorunuzla ilgili (hata denetimi) Adres ve Telefon Rehberi örneğinin son halinde benzer bir düzenek hazırlamıştım.. Sanırım istediğinizle örtüşüyor.. Uyarlamak isterseniz doğabilecek sıkıntılarda yardımcı olmak isterim..

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

öncelikle senin bu yaptığın program bozulmuş sanırım ekleyip kaldırdığın bir activex den kaynaklanıyor olabilir
şimdi ne yapacaksın
masaüstüne yeni bir access dosyası oluşturup al diyerek senin eski programından tablo ve formu alacvaksın sonra da koda girip tolls menüsünden referanslardan
Microsoft Oficce 11.0 Object Library adlı referansı ekleyeceksin programın çalışacak