resim ekleme sorunu

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
merhaba daha önceden de aynı konu ile ilgili site içinden derlediğim kodlarla yapmış olduğum tablodaki sorunları sormuştum.o mesaja cevap alamamıştım.
daha sonraki günlerde sayın phönix in açmış olduğu ve değerli hocamız sayın ferhat pazarçevirdi nin doyumsuz anlatımızla benim gibi birçok excel fakiri arkadaşımın kodların kullanımı ve işleyişi hakkındaki öğretisini takip ederek bazı yanlışlarımı düzelttim ve sayfadaki kodları oradaki anlatılanlar çerçevesinde yeniden revize ettim.ama resim ekleme ve listboxtan veri çağırıldığında eklenen resimin tekrar görüntülenmesi konusundaki problemimi forum içindeki örnekleri tek tek incelememe rağmen bir türlü çözebilmiş değilim.

bu konuda tekrar yardımlarınıza ihtiyaç duymaktayım.
dosyanın düzenlenmiş hali ektedir.değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Tr
İyi günler...

Buyrun bir örnek... Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
24.01.2019
sayın ecyavuz ilginiz için teşekkürler.

benim yapmak istediğim yeni kayıtlar girmek ve her kayıt için ayrı resim atamak.
bir sınıf albümü düşünün herkesin ayrı resmi var.her kişi için kendi resmini kaydedebilmeliyim.ilgili şahıs ekrana çağırıldığında onun resmi ekrana gelmeli.aradan iki sene geçince kayıtlı fotoğrafını yeni fotoğrafı ile değiştirmek istediğimdede değiştirebilmeliyim.gönderdiğiniz örnek üzerinde bir kaç deneme yaptım ama gene beceremedim.

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
sayın ECYavuzun göndermiş olduğu dosyada "Resim Ekle" butonundaki kodu aşağıdaki gibi değiştiriniz..

Kod:
Private Sub resim_Click()
On Error Resume Next
Set s1 = Sheets("Data")
dosya = Application.GetOpenFilename("Resim Dosyası(*.bmp;*.gif;*.tif;*.jpg;*.jpeg),*bmp;*gif;*.tif;*.jpg;*.jpeg", , "Ürün Resmini Seçiniz")
If dosya = False Then Exit Sub
[B][COLOR=red]TextBox12 = dosya[/COLOR][/B]
Image3.Picture = LoadPicture(dosya)
End Sub

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
24.01.2019
sayın ECYavuz ve sayın Ayhan Ercan yardımlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederim.verdiğniz kodlara bir kaç ilave yaptım.yanlışım varsa düzeltirmisiniz lütfen.
faydalanmak isteyen arkadaşlar için dosyanın bitmiş ve çalışır vaziyetteki hali ektedir.

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
"Data" sayfasını gizlemişsin ve ilk açılan sayfadaki butona:

Kod:
Sheets("DATA").Select
Userform1.Show
demişsin.

ya o kodda Sheets("DATA").Select kısmını iptal et veya "Data" sayfasını gizleme :cool:

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
türkçe
24.01.2019
"Data" sayfasını gizlemişsin ve ilk açılan sayfadaki butona:

Kod:
Sheets("DATA").Select
Userform1.Show
demişsin.

ya o kodda Sheets("DATA").Select kısmını iptal et veya "Data" sayfasını gizleme :cool:
haklısınız ayhan bey foruma eklediğim ekte o ayrıntıyı gözden kaçırmışım.kendi kullandığımda o kodu iptal etmiştim.user form açılışta ekrana geliyor.zorluk olmasın diye o şekilde eklemiştim.uyarınız için teşekkürler...