Resim ekleme

Selam arkadaşlar

Hazırladığım sipariş programında, ilgili malzemelere resim eklemek istiyorum. İşlem şu şekilde olacak;

Combobox'ta malzeme seçiyorum. Seçtiğim malzemenin " adı ,birim ağırlığı,rengi" gibi özelliklerini hazırladığım tablodan otamatik alıyor, Userform üzerindeki textbox'lara yazıyor. Bir nevi database gibi çalışıyor.

Amacım bu form üzerine bir adet Image nesnesi eklemek ve malzemenin resimlerini göstermek. Resimleri c:\resimler klasöründe saklıyorum. Son olarak bir buton yardımı ile (tıkladığımda) farklı kaydet penceresini açmak ve bir resmi seçip c:\resimler klasörüne kaydetmek istiyorum. Bu şekilde her malzemeye resim tanımlayacağım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
arkadaşım

önerim >>
sen verileri seçiyorsun bir nevi koşulları sağlıyorsun değilmi bence resimlere bu değerlerin birleştirilmiş adlarını verip daha sonra userform üzerindeki image nesnesinin picture özelliğine bu adların yolunu verirsen isteğin çok kolay gerçekleşir...
örnek >>
stok005r1 seçilen veriler olsun
resim adı = stok005r1.jpg & bmp vs.. gibi...
ya da bir örnek yollar mısın?

sayın emrexcel123

sizinde bahsettiğiniz gibi resimleri adlarını stok kodunu kullanarak c:\Resimler klasörüne kaydetmiştim. Ayrıca comboboxtan stok kodunu seçtiğimde stok adı,birim ağırlık,renk gibi stokla ilgili sabit verileri usurform üzerindeki ilgili neslelere yazdırıyorum. bu sırada yine aynı form üzerine image nesnesine c:\Resimler klasöründen ilgili stoğun kayıtlı resmini gösterebiliyorum.

tek problem image nesnesinin altına bir buton ekleyerek,butona basıldığında farklı kaydet penceresinin açılması ve bilgisayarın herhangi biryerinden yeni stok resmini c:\Resimler klasörüne adını stok adına göre düzenleyerek kaydetmek istiyorum. isterseniz çalışmayıda gönderebilirim