resim

bir sayfaya sıralı genel bilgiler ve fotograf koyup bu bilgileri başka bir sayfada düşeyara formülü ile getirip görmek istiyorum bilgileri taşıya biliyorum fakat bigi yanındaki fotografı taşıyamıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar.Biraz uğraştım ama aklıma gelen tek şey bu.
Resimler herhalde isimlerin yanında.Her bir resme o kişinin ismini ver.(Resmi seç,"A" sütunun hemen üstündeki "Ad Kutusu") ordan verebelirsin ismi.
Macro olarakta

Dim b As Integer

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, Range("a1:a1000")) Is Nothing Then
a = Target.Value
Sheets("sheet1").Shapes(a).Copy
Range("c" & b).Select
ActiveSheet.Paste
End If
End Sub

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
b = Target.Row
End Sub

Başta ki if sadece "A" sütununa yazarsan ismi kopyalama yapması için.Başka sütunlara yazı yazdığın zaman macro çalışmasın diye.
b=Target.Row danda senin hangi satıra ismi yazdığını buldurup resmi o satırın "C" sütununa kopyalaması için.
Kayıtların Sheet1 de olsun.Sadece"A" sütununa ismi girince o isme ait resmi sheet1 den kopyalıyor sheet2 ye ismi yazdığın satırın "C" sütununa.Ama resimlerin boyutu etkili.Resim İsmin tam karşısına çıkmayabiliyor.Aynı isimde kayıt olursa çalışmaz, belki soyada göre yaptırabilirsin.
Kolay gelsin

slm

mesaj için teşekürler
yanlız şu satır çalışmıyor
Sheets("sheet1").Shapes(a).Copy
bakabilirmisin.
teşekürler.

selam
Verdiği hatayı yazabilirmisin.Eğer O isimde kayıt yoksa o isimdeki resmide bulamayacağı için hata vermiş olabilir.Mail adresini yazarsan yaptığım örneği yollayabilirim.Ben denediğimde çalıştı.
Kolay gelsin.
:arkadas: